“Troya / Kapadokya”

mimarizm.com / 19 Kasım 2018
Yalın Mimarlık kurucu ortağı Ömer Selçuk Baz’ın “Troya / Kapadokya” başlıklı sunumu, 20 Kasım Salı günü Mimarlar Derneği 1927'de izlenebilir.

Troya ve Kapadokya gibi birbirinden çok farklı iki coğrafya tarihi için üretilmiş, inşa edilmiş ve edilmekte olan iki projeyi merkezine alan sunumda izleyiciler; arkeoloji, jeoloji, peyzaj, yeryüzü ve mitler üzerine geliştirilen tasarımları ve arka plan hikayelerini, devam etmekte olan farklı müze ve sergi işleri ile paralel olarak dinleyebilecek.

Ömer Selçuk Baz hakkında:

1978 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı. Lisans eğitimini 2002 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde bitirdikten sonra, Viyana Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarına başladı. Öğrenciliği sırasında çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Yüksek lisans çalışmalarına paralel olarak Viyana’daki Atelier Stelzhammer’de konut ve alışveriş merkezi ağırlıklı çeşitli mimari projelerde yer aldı.

2005 yılında Türkiye’de açılan T.C. Merkez Bankası Bursa Şubesi yarışmasında E. Didem Durakbaşa ile birlikte birincilik ödülünü kazandı. İstanbul’da Denge Mimarlık Hizmetleri firmasını kurduktan sonra ulusal ve uluslararası proje ve yarışmalar için tasarımlar üretti. 2007 yılında Uluslararası Roland Rainer konut Yerleşimi Yarışması’nda birincilik ödülü kazandı. 2006-2009 yılları arasında Uludağ Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nde jüri üyelikleri yaptı.

Çalışmalarına halen, şehir plancısı Okan Bal ile birlikte kurdukları Yalın Mimarlık çatısında devam ediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :