Tasarlayalım. Konuşalım. Tartışalım.

mimarizm.com / 26 Nisan 2019
Bimfili, yapı bilgi modellemesi ile ilgilenen herkesi 30 Nisan’da TSMD Mimarlık Merkezi'nde yapılacak olan "Tasarlayalım. Konuşalım. Tartışalım." adlı 2. etkileşimine çağırıyor.

Bimfili: Değer ve Farkındalık Platformu 

Eylül 2018'den beri BIM* alanında değer ve farkındalık oluşturmayı hedef alarak buluşmalar düzenleyen, akademi ve profesyonel iş dünyasından katılımcıların oluşturduğu Ankara tabanlı bimfili grubu, ilk geniş katılımlı etkileşimini gerçekleştirdi. Bimfili, yapı bilgi modellemesi ile ilgilenen herkesi 30 Nisan akşamı saat 19:00'da TSMD Mimarlık Merkezi'nde yapılacak olan "Tasarlayalım. Konuşalım. Tartışalım." adlı 2. etkileşimine çağırıyor. Bu sefer BIM kavramının neleri kapsadığı ve tasarım konuları üzerinde derinleşmek hedefleniyor.

İlk Etkileşim 

Mart 2019 tarihinde Ankara'da, TSMD Mimarlık Merkezi** 'nde geniş bir katılımla; farklı kesimlerden yaklaşık 200 kişi ile gerçekleşen "Tanışalım. Konuşalım. Tartışalım." adlı ilk etkileşiminde BIM alanında birçok deneyimin kişiler üzerinde birikmiş olduğunu ve bu birikimlerin ortak buluşmalar ve etkinliklerle paylaşılıp, konu bazlı derinleşme hedeflerinin katılımcılar tarafından olumlu bulunduğunu saptadı. 

Yol Haritası / Etkileşimler ve Atölyeler

Bimfili [Mutfak] Ekibi *** Paylaşımlarının tarafsızlık ve kapsayıcılık ilkeleri doğrultusunda her ay çeşitli organizasyonlarla sürekliliğini sağlayacakları yol haritasını açıkladı. Sektördeki her ürüne, gruba, yapıya, kuruluşa eşit mesafede olmasıyla Tarafsız; öğrenci, danışman, işveren, akademi, kamu, müteahhit, mimar, mühendis, yazılımcı, müşavir, malzeme üreticisi , odalar , dernekler gibi tüm paydaşların işbirliğiyle Kapsayıcı "Etkileşimler ve Atölyeler" yapma planlarını katılımcılarla paylaştı. 

Bimfili [Mutfak]

Mimar, mühendis, yazılımcı, öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan Bimfili [Mutfak] ** ekibi ilk etkileşimin keyifli, yönlendirici, farklı disiplinden katılımcılarla birleştirici, üst düzeyde bir paylaşım olduğunu değerlendirdi. Bimfili mutfak ekibinin planladığı gibi farklı disiplinlerden katılımcılar; müteahhit, şantiyeci, malzemeci, tasarımcı kimlikleriyle filin farklı uçlarından tuttular ve fikirlerini paylaştılar. Etkinlik sonrası katılımcılardan alınan geri bildirimlerde de paylaşımların devamını ve konular bazında derinleşme doğrultusunda talepler iletildi. 

 

 

* Building Information Modeling - Yapı Bilgi Modellemesi 

** Türk Serbest Mimarlar Derneği Mimarlık Merkezi / Kentpark AVM / Ankara 

*** Bimfili [Mutfak] ekibi: Aktan Acar, Mimar / Dr. Öğr.Üyesi, TOBB ETÜ, Ali Murat Tanyer, Mimar / Doçent Doktor, ODTÜ, Ali Rıza Özkaya, Mimar / Öğrenci, TOBB ETÜ, Ali Sinan, Mimar / Mimar, ALİ SİNAN MİMARLIK, Asena Köksal, Mimar, ACE MİMARLIK, Berk Torun, Makine Mühendisi, TORUN DESIGN STUDIO, Burçin Öğreten, Mimar, BO MİMARLIK, Cengiz Özkan, Yönetici, AKAY MÜHENDİSLİK, Cenk Erkoçoğlu, Mimar, A TASARIM, Cem Tuğberk Kuranel, Mimar, A TASARIM, Ece Durmaz, Mimar, A TASARIM, Elif Yılmaz, Mimar, ALİ SİNAN MİMARLIK, Erhan Akça, Mimar, GÜZEY MİMARLIK, Fatih Erduman, Mimar , VEN MİMARLIK, Gözdem Tubay, Mimar, GÜZEY MİMARLIK, Hasan Okan Çetin, Mimar / Öğretim Gör., ODTÜ-SMAG MİMARLIK, Kartal Altunlu, İnşaat Müh. , MARTE MÜHENDİSLİK, Mehmet Koray Pekeriçli, Mimar / Dr. Öğr.Üyesi , ODTÜ, Meriç Sapçı, Makine Müh. , METTA, Nehir Bera Biçer, Mimar / ALİ SİNAN MİMARLIK, Nuran Özkam, Mimar / SMAG MİMARLIK, Onur Demirkaya, Teknik Ressam / AKAY MÜH.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :