TasarımAtlas ve GarageAtlas Yapı Fuarı İstanbul’da

mimarizm.com / 13 Haziran 2019
18-22 Haziran’da düzenlenecek 42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da etkinlik ortağı olarak yer alacak TasarımAtlas ve GarageAtlas, Yapı VR Home’da yer alan VR+ deneyiminin paralelinde 20 Haziran’da Yapı Arena sahnesinde Ahmet Burçin Gürbüz moderatörlüğünde Tasarım ve Üretim Sürecinde Dijital Dönüşüm, BIM ve VR+ paneli gerçekleşecek.

Dünya’da 60’lardan bu yana Mars araştırmaları yapılmaktadır. NASA’nın yanısıra aralarında SpaceX, Mars Society ve Mars City Design gibi kuruluşların da bulunduğu bu ekipler sadece Mars’a nasıl gideriz sorusuna değil; su ve yiyecek erişiminden konut ve kentsel planlamaya değişen konu ve ölçekte yaklaşımlarla insan topluluklarını orada nasıl yaşatırız gibi önemli bir sorgulamaları devam ettirmektedir. 

GarageAtlas da bu gelişmelere izleyici kalmaktansa gelişmelerin bir parçası konumunda yer almak istedi. VR’dan bu sürecin neresinde fayda sağlanabilir? Mars’a inmeden oradaki geleceğin simülasyonu yapılabilir mi? Ekibin uzmanlık alanları olan mimarlık, tasarım ve sanal gerçeklik teknolojilerini bütüncül bakış açısıyla uyguladığı, YAPI VR HOME standında yer alacak “Ev” ve “Aidiyet” temalı Mars: Yeni Bir Ev sanal gerçeklik simülasyonu ortaya çıktı.

YAPI VR HOME standında sunulacak diğer bir deneyim ise insanları Dünya’daki evlerine taşıyacak olan AtlasHome VR+. GarageAtlas, sanal gerçeklik (VR+) teknolojilerinin, dijital dönüşümde yeni gözümüz; bizleri sektörde yenilikçi iletişim ve ortak çalışma platformlarına taşıyacak yeni gözlüğümüz olduğuna inanmaktadır. Günümüzde sektörün önemli ayaklarından biri; proje, ürün veya fikirlerin müşterilere, diğer tasarımcı veya uygulama kalemlerine doğru ifade edilmesi ve sergilenmesidir. AtlasHome VR+ simülasyonu ile katılımcılar geleceğin renklerini bugün görme ve bir mekânı inşa olmadan deneyimleme fırsatı yakalayacak.

20 Haziran Perşembe Günü YAPI ARENA Teknolojiyi Konuşacak

Tasarım ve Üretim Sürecinde Dijital Dönüşüm, BIM ve VR+” 42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında ilham veren konferanslara ve mimari sohbetlere ev sahipliği yapan YAPI ARENA sahnesi 5 günü 5 temada farklı ziyaretçi kitlelerinin ilgi alanlarına göre tasarlandı. 20 Haziran Perşembe günü YAPI ARENA teknolojiyi konuşacak. Teknoloji, malzeme ve inovasyon kesişiminde işin yenilik ve tasarım boyutu ele alınarak sektörde farklılaşma ve bir adım önde olmak tartışılacak. Yapı VR Home’da yer alan VR+ deneyiminin paralelinde 20 Haziran’da Yapı Arena sahnesinde TasarımATLAS ve GarageATLAS kurucusu Ahmet Burçin Gürbüz moderatörlüğünde Tasarım ve Üretim Sürecinde Dijital Dönüşüm, BIM ve VR+ paneli gerçekleşecek. Dijital İkiz, BIM ve VR entegrasyonu çerçevesinde inşaat ve üretim sürecine yeni yaklaşımların mercek altına alınacağı bu oturumda TMMOB MMO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Makine Mühendisi Ahmet Akçakaya, buildingSMART Türkiye üyesi ve TAV İnşaat Mühendislik ve Tasarım Direktörü Dr. Ahmet Çıtıpıtoğlu, HTC Türkiye Ülke Müdürü Batuhan Başal ve Turkcell Ürün Müdürü Selim Yüksel yer alacak.

Etkinliğe online kayıt için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :