Şehrine Ses Ver Tasarım Kampı ve Tanışma Toplantısı

mimarizm.com / 04 Haziran 2015
Şehrine Ses Ver Tasarım Kampı ve Tanışma Toplantısı


Kentlerimizdeki ortak üretim kültürünü oluşturan ve yaygınlaştıran tasarım odaklı bir sosyal girişim platformu olan Şehrine Ses Ver tarafından düzenlenen atölye, etkinlik vb. çalışmaların tamamı, kent yaşamına ilgi duyan mimar, grafiker, ürün tasarımcısı, sosyolog gibi çeşitli uzmanlık alanlarının katılımıyla hayat buluyor.

Şehrine Ses Ver ekibi, yerel/bölgesel ürünlerin geliştirildiği çalışmalarına Haziran ayında bir yenisini ekliyor. "Şehrine Ses Ver Tasarım Kampı ve Tanışma Toplantısı" etkinliği, 5-6 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde yer alan Sosyal Kuluçka Merkezi'nde gerçekleşecek.

Katılımcı sayısının 15 kişi ile sınırlı olduğu Tasarım Kampı, 5 Haziran akşamı saat 19.00'da başlayıp 24 saat sürecek. Tanışma Toplantısı ve Atölye Sunumları ise 6 Haziran Cumartesi günü 16.00 - 19.00 saatleri arasında yapılacak.

Şehrine Ses Ver tarafından yapılan çağrıda ayrıca şu bilgiler yer alıyor: 

"Tasarım kampında, Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Düşlerinle Gel Beşiktaş Panosu ve Kasım 2014 tarihinde yaptığımız Yavaşla Keşfet Kent Atölyelerinin verileri üzerinden çıktılar elde edilecek. Sosyal tasarımlar, infografikler, videolar ve haritalar şeklindeki çıktıların birçok alanda görünürlüğü sağlanacak. Büyük bir kitleye ulaşmasını hedeflediğimiz çalışmalar ile bu alanlarda farkındalık ve uygulamalar sağlamayı hedefliyoruz.

Sizleri de 24 saatlik tasarım kampımızda ortak üretime dahil olmaya, birikimlerinizi keyifli bir ortamda paylaşmaya davet ediyoruz. Çalışmada tüm atölyelerimizde olduğu gibi farklı disiplinlerden bir araya gelerek ortak dile ulaşılmasına öncelik verilecektir. Kekinizi, meyvenizi, uyku tulumuzunu ve tabii ki bilgisayarınızı kapıp bize dahil olmanızı heyecanla bekliyoruz!"

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :