Prof. Ercan Ağırbaş Konferansı: "Kaybettiklerimiz"

mimarizm.com / 20 Eylül 2016
Mimar ve Şehir Plancısı Prof. Ercan Ağırbaş; Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı kapsamında vereceği konferansta, şehre şekil veren kültür tarihi, ekonomik ve sosyal bileşenler ile ilgili bakışını var olan çeşitli örneklerin yanında ofisi tarafından uygulanmış ve uygulanmamış projelerle anlatacak.

Mimarlar Odası tarafından 1988 yılında başlatılan ve Türkiye'de mimarlık mesleğini ve kültürünü geliştirme hedefiyle gündem yaratan ilk kurumsal girişim; Mimar Sinan Ödülü ya da diğer adıyla Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı, 2016 yılında 15. dönemini ve 30. yılını kutluyor.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, başarılı genç mimarların ortaya çıkmasına katkıda bulunarak Türk mimarlarının uluslararası tanınırlığına da olanak sağlıyor. Sinan Ödülü, Türkiye’de mimarlık alanında uyguladıkları projeler ve mimarlığa yaptıkları katkı nedeniyle bir mimara veya ortak çalışanlara her iki yılda bir verilen bir ödül. Türkiye mimarlığını uluslararası ortamda temsil etmek üzere önemli mimarlık ödülü programlarına aday gösterilecek mimar ve eserler, ödül alanlar ve/veya ödül adayları arasından seçiliyor.


Mimarlar Odası  Eskişehir Şubesi’nin düzenlediği Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programında, Mimar ve Şehir Plancısı Prof. Ercan Ağırbaş; şehre şekil veren kültür tarihi, ekonomik ve sosyal bileşenler ile ilgili bakışını var olan çeşitli örneklerin yanında ofisi tarafından uygulanmış ve (daha da önemlisi) uygulanmamış yani kaybettiği projeler ile anlatacak. Farklı meslekler arasındaki karşılıklı ilişkilerin, dünyanın doğru anlaşılması ve kavranmasında temel oluşturduğunu savunan konuşmacı şehir, bütünleşme, göç ve his konularına değinecek.

Konferans                                                                                  
28 Eylül 2016, saat: 17.00-19.00
Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi  

Sergi
19-28 Eylül 2016 
Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :