Pecha Kucha Night Istanbul Vol.7 YEM'de

mimarizm.com / 22 Kasım 2010
Pecha Kucha Night Istanbul Vol.7 YEM'de Pecha Kucha Night Istanbul Vol.7 YEM'deYapı-Endüstri Merkezi (YEM), Pecha Kucha buluşmalarının yedincisine ev sahipliği yapıyor. Pecha Kucha Night Istanbul Vol.7'de yaratıcı fikirler, yenilikçi projeler ve eğlence yine bir araya geliyor.

Yaratıcı alanlarda çalışanları ve üretenleri buluşturan bir platform olarak İstanbul şehir hayatının önemli bir parçası haline gelen Pecha Kucha Night, 8 Aralık 2010'da yeni konular ve katılımcılarla tekrarlanıyor.

Pecha Kucha Night Istanbul takipçileri, 8 Aralık 2010'da yine saat tam 20.20'de 7. kez bir araya geliyor. Tasarımcılar, mimarlar, iletişimciler, modacılar, akademisyenler, medya çalışanları ve diğer yaratıcı alanlardan profesyoneller yenilikçi projelerini paylaşmak üzere bu kez Yapı Endüstri Merkezi'nde buluşacak.Pecha Kucha Night'ın 8 Aralık 2010 buluşması için kesinleşen konuşmacılar şöyle sıralanıyor:

- Didem Topuz Eker / Kapla 
- Hakan Sıdalı / WROpen 
- The HUB Istanbul
- 41?29! Digital Marketing Agency
- Julien De Smedt
- nobon

Pecha Kucha, Japonca ‘fis-kos' anlamına geliyor. Pecha Kucha Night ise yaratıcı işlerin, formaliteden uzak ve kolay bir biçimde gösterilmesini sağlayan bir sunum formatı. Pecha Kucha Night'ın başlıca amacı kısa ve öz sunumlarla ilgi seviyesini yüksek tutarak aynı gece içinde birçok kişinin yaratıcı fikir, kavram, ürün ve hayallerini seyirci ile paylaşabilmesini sağlamak.

Teknoloji, sanat, şehir, mimari ve akademik dünyadan öncü isimlerin sunum yapacağı etkinliğe katılacak olanlar, yenilikçi projeler, ilginç fikirler ve yaratıcı insanlarla tanışma fırsatı bulacaklar. 40 yılı aşkın süredir mimarlık, tasarım ve yapı sektörüne önemli katkılar sağlamış bir bilgi merkezi olan Yapı-Endüstri Merkezi, etkinlik mekanı olarak Pecha Kucha Night ruhuna uygun çizgisi ile sunuculara ve dinleyicilere ilham verecek. Pecha Kucha Night, kâr amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak, Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin'in de aralarında bulunduğu dünyanın 300'ü aşkın kentinde düzenli olarak yapılıyor.

34SOLO, İstanbullu yaratıcı yetenekleri dünyada hızla büyüyen bu yaratıcılık ağına 2010 yılı boyunca yaptığı Pecha Kucha Night İstanbul aktiviteleri ile bağlıyor, İstanbul'u küresel bir çekim merkezi olmaya bir adım daha yaklaştırıyor.

İletişim, ulaşım, sunum yapacak kişiler ve gelişmelere ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

PECHA KUCHA hakkında
Pecha Kucha Night, Şubat 2003'te Klein Dytham Mimarlık'tan Mark Dytham ve Astrid Klein tarafından genç tasarımcıların buluşup ilşkilerini genişlettiği ve işlerini kamusal alanda gösterebildikleri bir etkinlik olarak ortaya çıktı. Zamanla, 270 bin üzerinde düzenli olarak düzenlenen etkinliklerle, yaratıcılığın kitlesel kutlamasına dönüştü. Geçen yıl 600'den fazla etkinlikte 6000 bini aşkın sunum yapıldı. Japonca'da ‘fis-kos' anlamına gelen Pecha Kucha, basit bir formatla (20 görselx20 saniye) sunumları az ve öz tutarak hızlı bir biçimde aktarmalarını sağlıyor.

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ (YEM) hakkında
1968 yılında kurulan Yapı-Endüstri Merkezi, yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, tasarımcılar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimler için hizmet üreten bir bilgi merkezidir. Merkez, üretici ve kullanıcılar arasında ortak platformlar oluşturmaktadır. Uzmanlık fuarları, teknik yayınlar ve periyodikler, profesyonel bilgilendirme hizmetleri, etkinlikler, www.yapi.com.tr ve www.mimarizm.com portalları ile mimarlık, tasarım ve yapı sektöründe çalışan veya bu sektörlere yönelik hizmet veren tüm kuruluşlar için başlı başına bir medya grubudur. Yapı-Endüstri Merkezi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları ile 42 yıldan beri sektörün hizmetindedir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :