Mekanar Roxy Geceleri'nde "Medya Cepheleri"

07 Aralık 2009
Mekanar Roxy Geceleri'nde "Medya Cepheleri"

Mekanar Roxy Geceleri'nin ikincisi 16 Aralık'ta Roxy'de. Gecenin teması "Medya Cepheleri" olarak belirlenirken, geceye Alican Aktürk, Refik Anadol ve Emre Arolat konuşmacı olarak katılacak.

Tema

Medya cepheleri ve bunlara özgü yeni medya performansları hakkındaki konuşmada, dünyada büyük bir hızla gelişmekte ve yaygınlaşmakta olan dinamik medya cephelerinin türlerinden bahsedilmesi ve bunların içerik üretim ve yönetimine dair belli başlı örnekler sunulması planlanıyor. Bu cepheleri reklam panolarından farklılaştırıp, mimarinin çevreyle ve çevresindekilerle kurabileceği yeni bir iletişim yöntemi veya kamusal alanda "mekana özgü" görsel / işitsel performanslar üretilebilecek yeni bir "sahne" olarak tasarlanabileceği fikri tartışmaya açılacak.

Griduo'nun İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü'ndeki sergi binası cephesine yaptıkları uygulamanın da gösterileceği sunuma, binanın mimarı Emre Aralot yorumları ile katılacak.

Alican Aktürk ve Refik Anadol

Alican Aktürk ve Refik Anadol, 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Fotoğraf ve Video Bölümü'nden mezun oldu. Aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışan ikili halen Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. İkili, 2008 yılında oluşturdukları Griduo altında mimari ve yeni medya ilişkisi üzerine fotoğraflar, görsel / işitsel projeler ve performanslar üretiyor.

Program:
Açılış:  20:00
Sunum: 20:30 – 21:30
Müzik:  21:30 – 02:00 (canlı DJ performans)
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :