Jürgen Mayer H. YEM'de

mimarizm.com / 10 Şubat 2010
Jürgen Mayer H. YEM'de Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı, mimarlar ve mühendislerini ilgilileri ile bir araya getirerek sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltmek ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye'de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmak amacıyla dünyaca ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Tasarımlarında dijital çağı mekânlarına yansıtan,  yalnızca çarpıcı geometrideki yapılarıyla değil, enstalasyon ve ürün tasarımları ile de tanınan dünyaca ünlü Alman mimar Jürgen Mayer, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi'nin konuğu olarak Türkiye'ye gelecek. Mayer,  29 Mart 2010 Pazartesi günü 19.00'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde "RE: ACTIVATORS" başlıklı bir konferans verecek.

Son yıllarda Avrupa'da projeleri kadar, sergi, enstelasyon ve ürün tasarımları ile de kendinden söz ettiren Mayer, mekanlarına temel oluşturan insan vücudu, teknoloji ve doğa ilişkisi üzerinden odağını mimarlık, iletişim ve yeni teknolojilerin oluşturduğu tasarımlarını anlatacak.

Stuttgart Üniversitesi, Cooper Union ve Princeton'da mimarlık eğitimini tamamlayan Mayer Mies Van Der Rohe- Emerging Architect, Winner Holcim, Reddot Design başta olmak üzere yirmi beşin üzerinde ulusal ve uluslararası ödül sahip. Princeton, Harvard, AA, Kolombiya Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi'nde dersler veren Mayer'in ses getiren ürün tasarımlarının başında dokulu mobilyalar, vücut ısısına göre renk değiştiren çarşaflar, esnek mozaik duvar ve döşeme kaplamaları, esrarengizce kenetlenen sayılarla bezenmiş duvar kağıtları geliyor.Sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması gereken konferansta simultane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevirinin bulunacağı bildiriliyor.

Program:
18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 "RE:ACTIVATORS" Konferansı- Jürgen Mayer H.


Siemens Ev Aletleri
Siemens Çağrı Merkezi: 444 66 88
www.siemens-home.com

       
Yapı -Endüstri Merkezi
Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968'den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Yapı Bilgi Merkezi, YEM Yayın ile yayınladığı sektörel yayınları, YEM Kitabevi, yapı malzemeleri ve teknolojilerinin sergilendiği YAPI Fuarları, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları,  2001' den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.yem.net

Görseller için lütfen ilerleyiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :