Joanna Rajkowska ve Emre Hüner'den Ortak Sergi

mimarizm.com / 11 Ağustos 2016
Emre Hüner ve Joanna Rajkowska’nın birbiriyle diyaloğa giren işleri SALT Ulus’ta bir araya geliyor. 22 Eylül'de ziyarete açılacak sergi, her iki sanatçının da Ankara’daki ilk sergisi olacak.

Üstte: Joanna Rajkowska; Props found at Zazadin Han [Zazadin Hanı’nda buluntu dekor], XI, 2009

Sergide, Emre Hüner’in "Sürekli Ada Sonsuz Araç (2015)" işinden bir dizi seramik heykel ile yine aynı yıl ürettiği "Hipnoz Sonrası Mabedi" adlı çizimleri yer alıyor.

Joanna Rajkowska’nın katmanlı pratiği de benzer şekilde, belirli bir yeri belirtmeyen ama meçhul suçların tanıkları olarak tarihî bir ağırlığı paylaşan peyzajları tasvir ediyor. Serginin merkezindeki işlerden "Props found at Zazadin Han" [Zazadin Hanı’nda buluntu dekor], sanatçının 2009’da Konya’daki Zazadin Hanı’nda keşfettiği, bir televizyon dizisi çekimlerinden geriye kalan dekorun fotoğraflarından oluşuyor. Han içinde yığılı nesneleri tek tek dışarı çıkararak fotoğraflayan Rajkowska, geçici nitelikteki bu aksesuarların olası anlamlarına odaklanıyor. Untitled [İsimsiz] adlı diğer fotoğraf serisinde ise sanatçı, Konya çevresinde karşılaştığı, inşaatı tamamlanmamış yapıların akıldan çıkması güç hâllerini belgeliyor.

emre hüner saltEmre Hüner; Hipnoz Sonrası Mabedi XX, 2012

emre hüner salt Emre Hüner;Sürekli Ada Sonsuz Araç #2, 2015

Çizim, fotoğraf gibi çeşitli eserlerden meydana gelen sergi, 12 Kasım 2016'ya kadar SALT Ulus'ta görülebilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :