İstanbul Konut Zirvesi

mimarizm.com / 24 Kasım 2021
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliğiyle düzenlenecek “İstanbul Konut Zirvesi” 3 - 7 Aralık 2021 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşecek.

Artan konut kira fiyatları, konut stoku ve niteliği sorunu, afetlere karşı güvenli konut ihtiyacı ve kentsel dönüşüm gibi konular, diğer dünya kentleri gibi İstanbul için de kentsel planlamanın en önemli konuları arasında yer alıyor. Ayrıca Covid-19 salgınıyla birlikte daha da belirginleşen güvencesiz yaşam koşulları ve ekonomik kriz, büyük kentlerdeki “barınma krizi”ni daha da belirginleştiriyor.

3 - 7 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi - İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliğiyle düzenlenecek “İstanbul Konut Zirvesi” kentteki konut krizini farklı bakış açılarıyla ele alacak.

Küresel ve yerel ölçekte konut sorununun boyutlarının anlaşılması, konut meselesinin barınma hakkı çerçevesinde değerlendirilmesi, konut politikalarına ilişkin kapsayıcı stratejilerin belirlenmesi ve kalıcı çözümlerin üretilmesi için ilgili tüm paydaşlar “İstanbul Konut Zirvesi”nde bir araya gelecek.

Çevrim içi olarak gerçekleşecek etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt olmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :