"Integral Design Strategies / Bütünleşik Tasarım Stratejileri" YEM'de

mimarizm.com / 15 Ocak 2010
"Integral Design Strategies / Bütünleşik Tasarım Stratejileri" YEM'de İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarımda Bilişim Yüksek Lisans ve Doktora Programı, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)  işbirliği ile "Bütünleşik Tasarım Stratejileri; Mimari Tasarımdan Strüktür Tasarımına Uzanan Kavramsal ve Teknolojik Gelişmeler" başlıklı bir konferans düzenliyor. Bütünleşik tasarım süreçlerine farklı noktalarından değen konuşmacılar toplantıda, bu alana ilişkin son gelişmeleri örneklerle ortaya koyarken, yaratıcı tartışmaların önünü açacaklar.

Konferansa, Yüksek Lisans ve Doktora Programı'nın davetlisi olarak "Integral Design Strategies: Istanbul Transitions" isimli hesaplamalı tasarım atölyesini yürütmek üzere, İstanbul'a gelecek olan UN Studio Tasarım Yöneticisi mimar Christian Veddeler, FH Trier'den Prof. Dr. Holger Hoffmann ve Buro Happold'dan strüktür mühendisi ve mimar Wolf Mangelsdorf konuşmacı olarak katılacak.

Mimari tasarımdan strüktür tasarımına kadar bütünleşik tasarım anlayışına ilişkin en son kavramsal ve teknolojik gelişmelerin konuşulacağı toplantıda,  strüktür tasarımı Zaha Hadid tasarımı olan Glasgow Ulaşım Müzesi projesi üzerinden, proje sorumlusu strüktür mühendisi-mimar Wolf Mangelsdorf tarafından anlatılacak. Burnham pavyonu proje tasarım ekibinden mimar Christian Veddeler'in, UN Studio tasarımı olan Burnham pavyonu projesi aracılığıyla anlatacağı mimari tasarımdan sonra FH Trier'de hesaplamalı tasarım uzmanı olan mimar Prof. Holger Hoffmann ise mimari tasarım eğitimi hakkında bilgi verecek.

Program:

18.30 – 19.00
Kayıt
19.00 – 20.00 "Integral Design Strategies" Konferansıİlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :