İnovasyon Konferansı 2012

mimarizm.com / 24 Ekim 2012
İnovasyon Konferansı 2012

Yapı sektöründe iş mükemmelliğiyle rekabet avantajı yaratan, sektörün geleceği "inovasyon"; Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İnovasyon Konferansı'nda ele alınacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) , Türkiye'de yapı sektörü ile fiziksel çevre kalitesinin gelişiminde rol oynayacak öncü projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. YEM, Türkiye'deki ekonomik büyümeden doğrudan etkilenen, hem istihdamın hem de ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün kurumsallaşmasına katkıda bulunmak ve agresif rekabet ortamında kurumların fark yaratmasına destek olmak amacıyla, bu yıl İnovasyon Konferansı'nın ikincisini düzenliyor. YEM tarafından düzenlenen buluşmalar, yapı sektörünün farklı kesimleri arasında bilgi paylaşımı, iletişim ve tanıtım olanağı sağlarken, sektörün gelişimine de katkıda bulunuyor.

"Yapı ve inşaat sektöründe iş mükemmelliği ve inovasyon"
odağında düzenlenecek konferansı endüstriyel yapı harçlarında dünya lideri olan Saint-Gobain Weber ana sponsor olarak, Akşan Yapı sponsor olarak, Material ConneXion® İstanbul ise bilgi ortağı olarak destekliyor. 

27 Kasım 2012 Salı günü YEM Etkinlik Salonu'nda gerçekleşecek konferansta yerli ve yabancı uzmanlar bilgi birikimlerini paylaşırken, bu alana yatırım yapan, inovasyon kültürünü benimsemiş firmaların üst düzey yöneticileri de deneyimlerini aktaracaklar.

Yarım gün sürecek İnovasyon Konferansı'nı, dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli tasarım merkezi Material ConneXion®'ın Uluslararası Danışmanı ve İstanbul Direktörü Paolo Cancellato yönetecek. Cancellato, konferansta hem kendi sorularını soracak, hem de Twitter'da #inovasyon2012 başlığı altında sorulacak soruları uzman konuşmacılara yöneltecek.

'İnovasyonun el kitabı'nı kazanma şansı

Konferansın anahtar konuşmacılarından ilki; yalın operasyonlar, süreç mükemmelliği, stratejik planlama, tasarım, inovasyon ve organizasyonel dönüşüm alanında Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'ya dağılmış 15 uluslararası ofisi ve 20'yi aşkın ülkede aktif müşterisiyle dünyadaki en büyük bağımsız servis sağlayıcılardan biri olan BMGI'dan olacak. "Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil" diyerek, yapı sektörünü dönüştürmek için "inovasyon"u masaya yatıracak olan BMGI Uluslararası İnovasyon Direktörü Dr. Phil Samuel, yapı sektörünün bugün karşılaştığı zorlukları irdeleyerek pratik vaka çalışmaları ve örneklerin yardımıyla yapı sektörünü dönüştürmek adına inovasyon sürecini gerçekleştiren sürdürülebilir büyümenin nasıl uygulandığını tartışacak.

Yenilikçi yeteneklerin geliştirilmesi ve yeni fikirlerin uygulamaya geçmesi adına pratik yöntemlere odaklanan "Design for Lean Six Sigma: A Holistic Approach to Design and Innovation" ile "Innovator's Toolkit: 50+ Techniques for Predictable and Sustainable Organic Growth" kitaplarının yazarı olan Samuel; tasarım, inovasyon, strateji geliştirme ve yönetim danışmanlığı deneyimlerini paylaşacak. Konferans öncesi ve sırasında, Twitter'da #inovasyon2012 hashtag'i üzerinden gerçekleştirilecek kampanyaya katılan @YEMEtkinlik takipçileri, Dr. Phil Samuel'in "The Innovator's Toolkit" kitabını kazanma fırsatı yakalayacak.

Konferansın en önemli yeniliklerinden birisi ise  "canlı röportaj" bölümü... Endüstriyel yapı harçları ve yapı kimyasalları teknolojisi lideri Saint-Gobain Weber ile yapısal çelik sistemleri üreticisi ve bu sistemleri kullanan yapı inşaat firması Akşan Yapı'nın üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşecek "canlı röportaj" bölümünün moderatörlüğünü, nanoteknoloji konusunda uzman Edusya Teknoloji Ltd. Yöneticisi Varol Yılmaz üstlenecek.

İnovatif ürünler ile yeni pazarlar oluşturulmasının, yapı sektöründeki uygulama alanlarının ve etkilerinin irdelenip tüm merak edilenlerin sorulacağı bu röportaj sırasında Twitter üzerinden #inovasyon2012 başlığı altında soru iletmek mümkün olacak.

Anahtar sunumların ikinci ve son konuşmacısı, Mario Cucinella Architects'in (MCA) kurucusu Mario Cucinella ise, "Yaratıcı Empati" başlıklı sunumunda mimarlıkta yaratıcılık ve sorumluluk olgularını irdeleyerek, kendi mimarlık firması MCA ile, sürdürülebilirlik ilkelerini yaymak amacıyla kurduğu kâr amacı gütmeyen Building Green Futures insiyatifinin üstlendiği çalışmalar üzerinden, mimarlığın sürdürülebilir gelişmeye dair potansiyellerini tartışacak.  Mario Cucinella Architects | MCA

Gayrimenkul, yapı malzemesi ve müteahhitlik alanları başta olmak üzere sektörde inovasyona yatırım yapmak isteyen profesyonelleri buluşturacak olan İnovasyon Konferansı 2012, aktarılacak bilgilerle katılımcılara yol haritası çizecek.


Program Akışı

Günün Moderatörü:
Paolo Cancellato | Material ConneXion® İstanbul Direktörü

14:00 – 14:30 Kayıt ve Kahve İkramı
14:30 – 14:35 Açılış Konuşmaları

14:35 – 15:15
Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil!
Yapı sektörünü dönüştürmek için inovasyon
Dr. Phil Samuel | BMGI Uluslararası İnovasyon Direktörü

15:15 – 15:30 Modern Mimaride Çatı ve Cephe için Elastik Membranlar
Oscar Gagliardi | Saint-Gobain Performance Plastics Satış Müdürü

15:30 – 15:45 Kahve Arası

15:45 – 16:15 Canlı Röportaj: Sektör Liderleri İnovasyonu Tanımlıyor
Varol Yılmaz | Edusya Nano Teknoloji Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü
Levent Gökçe | Saint-Gobain Weber Türkiye Genel Direktörü
Melih Şimşek | Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

16:30 – 17:15 Yaratıcı Empati
Mimarlıkta Yaratıcılık ve Sorumluluk
Mario Cucinella | Mario Cucinella Architects Kurucusu

17:15 – 17:30 Moderatörün Gün Değerlendirmesi

Sektör profesyonelleri ile yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan konferansa kayıt yaptırmak için tıklayınız.


Konuşmacılar hakkında ayrıntılı bilgi için ilerleyiniz >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :