II. Uluslararası Edirne Kırmızısı Sempozyumu

mimarizm.com / 12 Eylül 2023
II. Uluslararası Edirne Kırmızısı Sempozyumu, "Doğal Bitkisel Boyalar" temasıyla 2-5 Ekim tarihleri arasında Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

II. Uluslararası Edirne Kırmızısı Sempozyumu, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde 2 - 5 Ekim 2023 tarihleri arasında Edirne’de düzenlenecektir. Sempozyumun teması “Doğal Bitkisel Boyalar” olarak belirlenmiştir. Sempozyumda davetli konuşmacılar, sözlü sunumlar (yüz yüze veya çevrimiçi), poster sunumlar ve çeşitli kültürel etkinlikler yer alacaktır.

Sempozyumda tercih edilen sunum dili İngilizce olmakla birlikte Türkçe sunumlar da kabul edilecektir. Aynı dildeki sunumlar ayrı ayrı sanal veya normal oturumlar halinde gerçekleştirilecektir. Ancak, gönderilen tüm özetlerin, tam metinlerin ve sunum dosyalarının İngilizce olması gerekmektedir. Sempozyumun tamamlanmasından sonra sunulan bildiriler sempozyum bildiri kitabında yayınlanacaktır.

Sempozyum Konuları

Edirne Kırmızısı, Boya Bitkileri, Bitkisel Boyalar, Boyama ve Baskı, Bitkisel Boyaların Kimyası, Farmasötik Kullanımı, Gıdalarda Kullanımı, Moda ve Tasarımda Kullanımı, Sanat, Edebiyat ve Ticaret, Sürdürülebilirlik ve Diğer Konular

Tarihler

Son Kayıt ve Özet Gönderme Tarihi: 15 Eylül 2023
Sempozyum Programının Açıklanması: 18 Eylül 2023
Sempozyum Tarihi: 2 - 3 Ekim 2023
Kökboya Hasadı, Kazanda Kumaş Boyama, Edirne Turu: 4 Ekim 2023
Sofulu İpek Müzesi ve Dedeağaç (Yunanistan) Turu: 5 Ekim 2023

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :