Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı 2023

mimarizm.com / 07 Eylül 2023
Bütünleşik Tasarım ve Enerji Ekonomisi temasıyla İSKİD tarafından düzenlenen “Mimari Tasarımda İklimlendirme’’ konferansı 25 Eylül'de İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek.

Klima ve soğutma sektörünün önde gelen kurum ve kişilerinin katkılarıyla 1992 yılında kurulan İSKİD - İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği, 2014'ten bu yana düzenlediği “Mimari Tasarımda İklimlendirme’’ konferanslarına devam ediyor.

25 Eylül 2023 Pazartesi günü, Yapı Medya İletişim organizasyonu ile İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek etkinlikle İSKİD; kullanıcı konforunu doğrudan etkileyen iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin en verimli, sürdürülebilir ve çevreci kullanımı ile mimarlarla mekanik tasarımcıların, yapılar tasarım aşamasındayken bir araya gelmesini sağlayacak bütünleşik tasarımın önemine dikkat çekecek.

“Bütünleşik Tasarım ve Enerji Ekonomisi”

İklimlendirme sektörü gelecek için büyük bir potansiyel taşıyor. Son yıllarda ise sağlıklı yapılar gündemimizde… Bu sene yedincisi yapılacak konferans; bütünleşik tasarımın önemine vurgu yaparak, farklı disiplinlerden isimlerle mimari tasarımda iklimlendirmenin dünü, bugünü, yarınını konuşmayı ve enerji ekonomisi ile ilişkisini birlikte ele almayı amaçlıyor.

Bütünleşik tasarım ve uygulamaları, daha az sera gazı emisyonu, enerji verimli sistem tasarımı, insan odaklı tasarım, dijitalleşme, yeni nesil soğutucu akışkanlar, ısı pompaları sınırda karbon düzenlemesi ve tüm bu konuların çevreye etkilerinin tartışılacağı konferansa; sektör profesyonelleri, mühendisler, mimarlar, yatırımcılar, akademisyenler ve öğrencilerin katkı sağlaması hedefleniyor.

25 Eylül 2023 Pazartesi günü Beşiktaş’ta yer alan İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek “Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı”nın moderatörlüğünü gazeteci, sunucu Mesut Yar yapacak. Etkinlik İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar Didonyan ve MİSK Komisyonu Başkanı Mehmet Şahaner’in açılış konuşmaları ile başlayacak.

“Bütünleşik Tasarım ve Enerji Ekonomisi” ana başlığı altında “Tasarım” süreçlerine odaklanılacak birinci oturumda; YBE Kurucu Ortağı ve Direktörü Mimar And AkmanGMD Moskay Mühendislik Yönetici Ortağı Makine Mühendisi Hakan ErcanTTMD Başkanı Nermin Köroğlu Isın ve Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Aydan Volkan yer alacak.

İkinci oturumda ise Doğuş Hospitality and Retail Mekanik İşler Müdürü Kenan ÇöllüDEİK Türkiye-Kore İş Konseyi Üyesi Cem Kural ve HPP International İstanbul Ofis Direktörü, Ortağı Mimar Buğrahan Şirin “Uygulama” süreçlerine yönelik çözüm önerilerini paylaşacaklar.

Ayrıntılı program ve konferansa kayıt olmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :