İÇLİS | İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-I

mimarizm.com / 14 Aralık 2015
İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen sempozyum 16-17 Haziran 2016 tarihlerinde İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de iç mimarlık alanında 1980’li yıllardan beri yapılmakta olan yüksek lisans, doktora / sanatta yeterlilik gibi farklı düzeylerdeki lisansüstü tez çalışmaları, önemli bir bilgi birikiminin oluşmasına ve bilimsel araştırma geleneğinin yaygınlaşmasına katkı sağlamıştır.

Bu amaçla hayata geçirilmesi düşünülen “İÇLİS | İç Mimarlık Lisansüstü Çalışmalar Sempozyumu-I”, İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimari Tasarım Uluslararası Yüksek Lisans Programı (İMİAD)’ın önderliğinde ve İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde, 16-17 Haziran 2016 tarihlerinde İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun amacı; İç Mimarlık ile ilgili konularda üretilen lisansüstü tez çalışmalarının paylaşıldığı bir platform oluşturmaktır. Genç araştırmacıların tez çalışmalarının paylaşıldığı bir tartışma ortamının, araştırma alanlarını belirlemek, ihtiyaç duyulan konu alanlarını ve araştırma potansiyellerini açığa çıkartmak anlamında yararlı olacağı düşünülmektedir.

Sempozyumun ulusal bir toplantı olması, yılda bir kez düzenlenmesi ve  her iki yılda bir, “İç Mimarlık Alanı En Başarılı Yüksek Lisans Tez Ödülü” yarışması ile birlikte kurgulanması öngörülmektedir.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’de, İç Mimarlık ile ilgili konularda lisansüstü eğitimlerini tamamlamış / tamamlamak üzere olan genç araştırmacılar ve danışmanları, söz konusu etkinliğe davetlidir. Sempozyumda sunulacak bildiriler basılı hale getirilecektir.

Sempozyum Takvimi
Sempozyumun Duyurulması: 11 Aralık 2015
Bildiri Özeti Gönderimi için Son Tarih: 15 Nisan 2016
Bildiri Özetlerinin Kabulü/Reddi: 29 Nisan 2016
Bildiri Tam Metinlerinin Gönderilmesi: 31 Mayıs 2016
 
Düzenleme Komitesi 

Prof. Dr. Gül Koçlar ORAL (Onursal Başkan) 
Doç. Dr. Özge CORDAN (Başkan) 
Doç. Dr. Ayşe Deniz KANOĞLU
Doç. Dr. Banu GARİP
Doç. Dr. Emine GÖRGÜL
Öğr. Gör. Dr. Deniz ÇALIŞIR PENÇE
Öğr. Gör. Dr. Bahadır NUMAN  
Öğr. Gör. Dr. Müge BELEK TEIXEIRA
Öğr. Gör. Dr. A. Hilal UĞURLU
Öğr.Gör.Dr.Çağıl YURDAKUL
Dr. Demet DİNÇAY
Araş. Gör. Tuba ÖZKAN (Sekreterya)
Araş. Gör. Özgün YÜCETÜRK
Araş. Gör. Sıla Burcu BAŞARIR
Araş. Gör. Mehmet ALHAN
Araş. Gör. Timuçin ERKAN (Sekreterya)
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :