Giulio Mongeri Anısına Yuvarlak Masa Toplantısı

mimarizm.com / 28 Ocak 2013
Giulio Mongeri için Yuvarlak Masa Toplantısı

Türkiye'deki pek çok önemli yapıda imzası olan İtalyan mimar Giulio Mongeri  (1873 - 1953), İtalya Büyükelçiliği ve İtalyan Kültür Merkezi tarafından, 'Orizzontitaliani 2013' programı kapsamında düzenlenen yuvarlak masa toplantısıyla anılıyor.


Milano Brera Akademisi'nde aldığı eğitimin ardından çalışmalarını ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara'da sürdüren Mongeri'nin, Türkiye'deki başlıca eserleri arasında; Saint Antoine Kilisesi, Karaköy Palas, Maçka Palas, Taksim meydanındaki Atatürk heykelinin kaidesi, Ankara Ziraat Bankası, Osmanlı Bankası ve İş Bankası merkez binaları ile Bursa'daki Çelik Palas Oteli bulunuyor.

Emin Mahir Balcıoğlu, Cengiz Can, Guido Manzini ve Fortunato Maresia'nın konuşmacı olarak katılacağı 'Giulio Mongeri yuvarlak masa toplantısı', 6 Şubat Çarşamba günü saat 18:00'de Tomtom Kaptan Sokak'taki Venedik Sarayı'nda izlenebilir.

Simültane çevirinin yapılacağı toplantıya katılmak isteyenlerin, 4 Şubat'a kadar ilgili e-posta adresine rezervasyon mesajı göndermeleri gerekiyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :