"Fil ve Güvercin: Diego Rivera ve Frida Kahlo'nun Çelişkili Sanatı"

mimarizm.com / 14 Mart 2011
"Fil ve Güvercin: Diego Rivera ve Frida Kahlo'nun Çelişkili Sanatı" Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi "Gelman Koleksiyonu'ndan Frida Kahlo ve Diego Rivera" sergisi kapsamında, küratör Helga Prignitz-Poda'nun gerçekleştireceği "Diego Rivera ve Frida Kahlo'nun Çelişkili Sanatı" üzerine bir konferans düzenliyor.

2010'da Berlin ve Viyana'da sergilenen "Frida Kahlo-Retrospektif"in küratörü olan ve Pera Müzesi'nde düzenlenen "Gelman Koleksiyonu'ndan Frida Kahlo ve Diego Rivera" sergisinin de küratörlüğünü üstlenen Prignitz-Poda'nın sunumu, "Fil ve Güvercin" başlığını taşıyor olacak.Söyleşi dili İngilizce olan konferansta simultane tercüme yapılacak. Konferans, sergi biletiyle izlenebilecek.

"Fil ve Güvercin: Diego Rivera ve Frida Kahlo'nun Çelişkili Sanatı" konferansı, 18 Mart Cuma günü saat 19:00'da Pera Müzesi Oditoryumu'nda izlenebilir.


Helga Prignitz-Poda Hakkında
Sanat tarihçisi olarak özellikle Latin Amerika sanatı üzerine çalışmalarını sürdüren Prignitz-Poda, Berlin ve İstanbul'da yaşıyor. Almanya'da Meksika grafik sanatları üzerine pek çok kitap yayınlayan ve sergiler gerçekleştiren Prignitz-Poda, Frida Kahlo monografisinin editör ve ortak yazarlığını da üstlendi.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :