"Deneysellik ve Arkeoloji"

mimarizm.com / 30 Kasım 2015
MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 2002 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğü Çarşamba Seminerleri bu hafta, #Miras teması ile 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği'ni konuk ediyor.

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu, 1995 yılından beri deniz arkeolojisi, deniz tarihi, antik gemiler ve yapımları konusu üzerine araştırmalar yapmakta olan Osman Erkurt, 2004 yılında kurulan 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği'nin başkanı olarak görev yapmaktadır. Uluburun II Reanimasyon, İzmir Kayıkları, Kaş Sualtı Arkeoparkı, Mordoğan Sualtı Arkeoparkı, İzmir-Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk projelerinin koordinatörlüğünü yapmış olan Erkurt'un "Deneysellik ve Arkeoloji" başlıklı sunuşunun tanıtım metninden: 

“Arkeologlar, tarihçiler, denizciler, mühendisler, tekne ustaları ve deniz gönüllülerinden oluşan derneğimiz, 2004 yılında İzmir-Urla’da kurulmuştur. Derneğimiz, ülkemizin zengin tarihini dünyaya tanıtmak amacıyla deniz tarihi ve deniz arkeolojisiyle ilgili araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalarda ortaya çıkan sonuçları, yeniden canlandırma projeleri, belgesel film, sergi, yayın, panel, konferans gibi etkinliklerle sunmaktadır." 

Etkinlik, 2 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 11:00'de MSGSÜ Video Konferans Salonu'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :