"Cephelerde Yangın Dayanımı ve Sürdürülebilirlik"

mimarizm.com / 02 Mayıs 2014
"Cephelerde Yangın Dayanımı ve Sürdürülebilirlik"

Yalıtım sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın en önde gelen yalıtım malzemeleri üreticilerinden biri olan Knauf Insulation , 21 Mayıs'ta Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de gerçekleştireceği konferansta, yapılarda giydirme cephe sistemlerinde yalıtım çözümleri, yeşil tasarımlar ve yangın dayanımı ile ilgili bilgiler paylaşılacak.

Yapılarda tasarım ve görselliğin önemi kadar, güvenlik ve insan yaşamının korunması da birincil önceliğe sahip kriterlerdir. Konforlu yaşam alanlarının akılcı tasarım çözümleriyle kompozisyonu sayesinde daha sürdürülebilir ve yaşayan tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Bu bilinçle hareket eden Knauf Insulation, doğayla bütünsellik içerisinde, ergonomik ve maksimum korunumlu yapıların oluşturulabilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Tasarım ölçütlerinin doğallık ve sürdürülebilirliğe yönelimi, insan ve çevre odaklı tasarımın önemi ve yapı ömrü boyunca maksimum güvenli binaların oluşturulması ihtiyacına yönelik kavramların ele alınacağı "Cephelerde Yangın Dayanımı ve Sürdürülebilirlik" konferansı, 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü 13:30 - 17:30 saatlerinde YEM'de izlenebilir.


Program Akışı:

13.30-14.00 Kayıt ve ikram

14.00-14.15 Açılış Konuşması
Emre Gürcan – Knauf Insulation Genel Müdürü

14.15-15.15 Cephe Yangınları ve Cephelerde Yangın Güvenliği
Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç- İTÜ Makine Mühendisliği Anabilim Dalı

15.15-15.30 Kahve Arası

15.30-16.00 Yeni Nesil Mineral Yünler ve Cephe Yalıtımı
Sedat Kılıç – Knauf Insulation Ürün Müdürü

16.00-16.45 Yeşil mimarlık yeşilmiş gibi yapmak değildir!
Edouard François-Maison Edouard François


Simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek konferansa katılmak isteyenlerin, sınırlı kontenjan nedeniyle önceden kayıt yaptırması gerekiyor.

Kayıt için tıklayınız.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :