Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler

mimarizm.com / 19 Eylül 2018
Türkiye’nin önde gelen mimarları ile yapı profesyonellerinin konuşmacı olarak yer aldığı “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” konferansı 25 Eylül'de İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Cam sektörünün küresel oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, yapı sızdırmazlık malzemesi üreticisi Tremco illbruck ve cephe sistem firması Reynaers işbirliğiyle düzenlenen “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” konferansı 25 Eylül 2018 Salı günü Beşiktaş Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe mimar, cephe danışmanı ve cephe firmalarından sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılması bekleniyor.

Şişecam Düzcam’ın yeni ürünlerinin ve mobil uygulamalarının anlatılacağı organizasyonda doğru cam seçiminin önemine de değinilecek. İki oturumda gerçekleşen panelin birinci oturumunda “Cephede Dijitalleşme”, ikinci oturumunda ise “Tasarımda Dijitalleşme” konularının ele alınacağı etkinlik Yapı Medya İletişim organizasyonuyla gerçekleşiyor.

AKM projesinin detayları ilk kez paylaşılacak

“Cephede Dijitalleşme” başlıklı panelde, Tabanlıoğlu Mimarlık Kurucu Ortağı Murat Tabanlıoğlu ile Werner Sobek İstanbul Genel Müdürü Yetkin Bentürk; AKM projesinin cephesi ve detaylarını paylaşacak.

Dijitalleşen dünyada mimarlık pratiği

“Tasarımda Dijitalleşme” başlıklı ikinci bölümde ise TasarımATLAS / GarageATLAS Kurucu Ortağı Ahmet Burçin Gürbüz, Salon Architects Kurucusu Alper Derinboğaz ve GMW MIMARLIK Ortağı Dicle Demircioğlu; yeni medya teknolojileri, dijital araçlar, yapak zeka, sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR) ve Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) çalışmaları hakkında paylaşımda bulunacak.

Etkinlikte ayrıca Tremco firması Türkiye’de BIM kullanımını ve illbruck markası için tasarlanan BIM tool'unu, Reynaers ise uluslararası VR projelerini aktaracak.

Program Akışı:

14:00 - 14:30 Kayıt

14:30 - 14:45 Şişecam Düzcam Sunum
Esra Aydınoğlu - Şişecam Düzcam Kaplamalı Camlar ve Franchise Müdürü

14:45 - 15:00 tremco illbruck Sunum
Florence Comte-Sahakian - tremco illbruck Pazarlama ve İletişim Müdürü

15:00 - 16:00 CEPHEDE DİJİTALLEŞME
Murat Tabanlıoğlu - Tabanlıoğlu Mimarlık
Yetkin Bentürk - Werner Sobek Istanbul

16:00 - 16:15 Ara

16:15 - 16:30 Reynaers Sunum
Nina Timmermans - Reynaers Alüminyum BIM & Sanal Gerçeklik Ürün Müdürü

16:30 - 17:30 TASARIMDA DİJİTALLEŞME
Ahmet Burçin Gürbüz - TasarımATLAS / GarageATLAS,
Alper Derinboğaz - Salon Architects
Dicle Demircioğlu - GMW MIMARLIK

17:30 - 19:00 Kokteyl

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :