Bilgi-Mimarlık Paris Seminerleri - 2

mimarizm.com / 03 Mayıs 2013
Bilgi Mimarlık Paris Seminerleri - 2

"VitrA ile mimari keşif" programı kapsamında bu sene rotasını Paris'e çeviren BİLGİ-MİMARLIK, 9 ve 13 Mayıs'ta Virginie Picon-Lefebvre ile Pierre Pinon'un konuşmacı olarak katılacağı seminerlere ev sahipliği yapacak.  


Her yıl başka bir dünya kentini çalışma alanı olarak seçen İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı; Viyana, Berlin, Londra gibi Avrupa başkentleri ile Chicago, Amsterdam, Barselona ve Hamburg gibi liman kentlerinden sonra bu yıl, dünya kültür ve sanat başkenti Paris'e yoğunlaşıyor.

Gerhard Fehl, Levent Yılmaz, Murat Belge, İhsan Bilgin, Fatih Özgüven, Necmi Zekâ, Komet, Virginie Picon-Lefebvre, Pierre Pinon'un seminerleri ve çeşitli atölye çalışmaları ile hazırlıklarını sürdüren BİLGİ-MİMARLIK, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında "VitrA ile mimari keşif" programı kapsamında Paris'e düzenleyeceği keşif gezisi ile çalışmalarını tamamlayacak.

Yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra programın hocaları, VitrA temsilcileri ve çeşitli uzmanların eşlik edeceği 10 günlük gezi; Ortaçağ Parisi'nden 19. yüzyıl Haussmann operasyonlarının bulvar ve pasajlarına, Le Corbusier'in modernist projelerinden son 40 yılın postmodern müdahalelerine uzanan tarihsel dilimlerin, Paris'e ilişkin kent vizyonları ile uygulanarak kente bıraktığı izlerin keşfini içeriyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :