Akılcı Otel Çözümleri Toplantısı

mimarizm.com / 27 Mart 2013
Akılcı Otel Çözümleri Toplantısı


Konuşmacılar:

Ayşe Hasol Erktin
Mimar, MDS. / HAS Mimarlık Kurucu Ortak

HAS Mimarlık Ltd. çatısı altında geçirdiği yirmibeş yıllık dönemde, aralarında Anadolu Sağlık Merkezi ile Swissotel Grand Efes projelerinin de olduğu ve küresel uzmanlıklar içeren çeşitli konut, ofis, otel ve sağlık projelerini yönetmiştir. Erktin, HAS'ın dünyaca ünlü mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates, Inc. ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında, Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında, RMJM ile 2009 yılında başarılı iş ortaklıkları kurmasında etkin rol almıştır. Harvard University Graduate School of Design mezunu olan Ayşe Hasol Erktin, Boğaziçi Üniversitesi'nden işletme yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mimarlık lisansını almıştır. Ayşe Hasol Erktin, Urban Land Institute (ULI) Türkiye İcra Kurulu üyesi, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olup, 2000-2001 döneminde İstanbul Proje Yönetim Derneği başkanı, 1997-2002 döneminde de Harvard Mezunlar Derneği başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. BREEAM Değerlendiricisi olup EDAC Akreditasyonuna sahiptir. Erktin'in yazı ve konferansları, yaratıcılığın yönetimi ve tasarımın değeri üzerinde yoğunlaşmaktadır.

 
Werner Kopp
Yüksek Mimar / SG Otel Segmenti Küresel Konsept Yöneticisi

Werner Kopp'un konut ve reklam sektöründe mimar olarak 15 yıllık bir tecrübesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, gelişmekte olan projelerde de yapı ve bina tasarımı, satış ekibine ve müşterilere teknik ve yasal konularda destek sağlanması gibi görevler de üstlenmiştir. Ekolojik bina tasarımı ve kuru duvar tekniği alanlarında sertifikalı bir profesyonel olmasının yanı sıra; yapı fiziği ve enerji tüketimi hesaplamaları alanlarında da oldukça deneyimlidir. Saint-Gobain Gypsum bünyesindeki Merkez Pazarlama Takımı'nın bir üyesi olarak; otel, konut ve inşaat segmentlerindeki yerel ve global trendleri yakından takip eden bir profesyonel olarak çalışmaktadır.

 
John Nelson
SG Küresel Pazarlama Yöneticisi

John, 1978 yılında British Gypsum'a katılmıştır. İş yaşamının büyük bir bölümünde; İngiltere'de kuru duvar sistemleri pazarını geliştirmek üzerine yürüttüğü çalışmalarını, son zamanlarda global pazarda kuru duvar sistemlerini geliştirmek üzerine yürütmektedir. British Gypsum'da geçirdiği 25 yıldan uzun süren kariyeri boyunca; teknik destek, satış yönetimi ve iş geliştirme departmanlarında çalışmış olmakla birlikte; kariyerinin büyük bir kısmını pazarlama ve ürün/sistem geliştirme alanındaki çalışmaları oluşturmaktadır. 8 yıl önce, Saint-Gobain Gypsum'da daha global bir role transfer olup nem toleransı ve kuru duvar ürünleri ve sistemleri için yangın koruma alanında uygulama segmentinde görev almaktadır.


Davy Vennekens
Endüstri Mühendisi / SG Akustik Sistemler Küresel Pazarlama Yöneticisi

Davy Vennekens pazarlama, inovasyon ve girişimcilik alanlarında da eğitim görmüş, inşaat sektöründe 12 yıllık deneyimi olan bir uzmandır. Kariyerine konut ve konut dışı binalar proje müdürü olarak başlayan Davy, 2007'de Saint-Gobain'deki kariyerine başlamadan once danışman mühendis olarak çalışmıştır. Belçika'da yürüttüğü bu görev esnasında; teknik ürün geliştirme, ürün yönetimi ve alçı levhaların inovasyon süreçlerinden sorumlu olarak çalışmıştır. Geçtiğimiz sene itibariyle, geliştirilmiş akustik yalıtımlı ve hava temizleme özellikli alçı levha sistemleri Global Pazarlama Müdürü olarak Saint Gobain Gypsum Merkez Pazarlama takımı'na katılmıştır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :