Akılcı Okul Çözümleri Konferansı

mimarizm.com / 01 Nisan 2014
Akılcı Okul Çözümleri Toplantısı

Okul projelerinin tasarım ve uygulamalarında karşılaşılan ihmaller ve çözüm yöntemleri "Akılcı Okul Çözümleri" konferansında masaya yatırılıyor.Asma tavan ve performans duvar sistemlerinde bir dünya markası olan Rigips'in, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlediği "Akılcı Okul Çözümleri" toplantısı, 29 Nisan 2014 Salı günü YEM'in Fulya'daki merkezinde gerçekleşecek.
 
Okul projelerinin tasarımı sırasında uzmanlık gerektiren detayların ihmal edilmesinin dünya genelinde ve Türkiye'de yol açtığı problemler masaya yatırılacak, ses yalıtımı, akustik düzenleme, iç hava kalitesi, darbe dayanımı ve pasif yangın güvenliği sistem çözümleri irdelenecek.


Horsens, Jutland (Danimarka)'da 2010 yılında açılan Klimacenter 

Okul projeniz Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğine uygun mu? Çocuklarımızın hayatını emanet ettiğimiz alanlara ne kadar güvenebiliyoruz?
 
Bireye uygun davranışların eğitim aracılığıyla kazandırılabilmesi için iç mekan konforunun önemli bir boyutunu fiziksel ortam şartları oluşturmaktadır. Okul binalarımızın kalitesi çocuklarımızın eğitim kalitesini doğrudan etkilemekte ve bireysel performanslarını değiştirebilmektedir. Akustik detaylar dikkate alınmadan tasarlanan bir sınıf çocukların algısını düşürmekte derse olan ilgiyi azaltmaktadır, aynı zamanda yangın güvenliği gözetilmeden tasarlanan binalar can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Dolayısı ile gün boyu zamanlarını geçirdikleri bina ve çevre hem çocukların algısını hem de sağlığını etkilemektedir.


Ecole St. Léonard, Fransa

 
Vétheuil (Fransa)'daki bir okul için hazırlanan akustik tavan
 
Binalarda başta öngörülmeyen çözümler probleme dönüşebilir ve bu problemler günlük hayatın akışını bozabilir. Doğru tasarlanmış bir projeyle eğitim ve çocukların yaşam kalitesini artırmak mümkün. Karşılaşılabilecek sorunlara çözüm aramak yerine, işin başında problemleri engellemeyi amaçlayan, eğitimde başarı anahtarının mükemmel projelerin detaylarında saklı olduğunu savunan Rigips, konuya ilgi duyan herkesi "Akılcı Okul Çözümleri" toplantısına davet ediyor.


Program Akışı:

13:30 – 14:00
Kayıt
 
14:00 – 14:15 Açılış Konuşması
Mehmet Tunaman | Saint-Gobain Rigips Alçı Genel Müdürü
 
14:15 – 14:35 Pasif Yangın Güvenliği ve Darbe Dayanımında Tasarımın Önemi
Jonathan Cherry | Bina Akustiği Uzmanı, SG Küresel Ürün Pazarlama Müdürü
 
14:35 – 14:55 Kötü Akustik ve İç Hava Kalitesinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri
Davy Vennekens | Endüstri Mühendisi, SG Akustik Sistemler Küresel Pazarlama Yöneticisi
 
14:55 – 15:10 Müdahale Kapaklarının Yanlış Seçilmesinin veya Kullanılmamasının Etkileri
Jürgen Wowereit | Uluslararası Ticaret Uzmanı, RUG SEMIN Genel Müdürü
 
15:10 – 15:40 Kahve Molası
 
15:40 – 15:45 Kısa Film Gösterimi
 
15:45 – 16:05 Pasif Yangın Güvenliği ve Darbe Dayanımlı Sistem Çözümleri
Jonathan Cherry | Bina Akustiği Uzmanı, SG Küresel Ürün Pazarlama Müdürü
 
16:05 – 16:30 Akustik ve İç Hava Kalitesi Sistem Çözümleri
Davy Vennekens | Endüstri Mühendisi, SG Akustik Sistemler Küresel Pazarlama Yöneticisi
 
16:30 – 16:45 Müdahale Kapaklarında Doğru Seçim ve Sistem Uyumu
Jürgen Wowereit | Uluslararası Ticaret Uzmanı, RUG SEMIN Genel Müdürü
 
16:45 – 17:00 Akılcı Okul Çözümlerinde Türkiye
Kubilay Büyüklü | Yüksek Mimar, Rigips Teknik Pazarlama Birim Yöneticisi

Simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek konferansa sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması gerekiyor. Kayıt için tıklayınız.


Konuşmacılar:


Davy Vennekens
Endüstri Mühendisi, SG Akustik Sistemler Küresel Pazarlama YöneticisiDavy Vennekens pazarlama, inovasyon ve girişimcilik alanlarında da eğitim görmüş, inşaat sektöründe 13 yıllık deneyimi olan bir uzmandır. Kariyerine konut ve konut dışı binalar proje müdürü olarak başlayan Davy, 2007'de Saint-Gobain'deki kariyerine başlamadan önce danışman mühendis olarak çalışmıştır. Belçika'da yürüttüğü bu görev esnasında, teknik ürün geliştirme, ürün yönetimi ve alçı levhaların inovasyon süreçlerinden sorumlu olarak çalışmıştır. İki yıl önce, geliştirilmiş akustik yalıtımlı ve hava temizleme özellikli alçı levha sistemleri Küresel Pazarlama Müdürü olarak Saint Gobain Alçı Faaliyetleri Merkez Pazarlama Ekibi'ne katılmıştır.


Jonathan Cherry
Bina Akustiği Uzmanı, SG Global Ürün Pazarlama MüdürüJonathan Cherry Fizik bölümünden mezun olmuş, bina akustiği ve pazarlama alanında yüksek lisans yapmış, inşaat sektöründe ve alçı levha duvar sistemlerinde 20 yıllık deneyimi olan bir uzmandır. Eğitim, sağlık ve gündelik binalara yönelik sektörel pazarlama ve ürün yöneticiliği de yapmış olan Jonathan, pazarlamaya geçmeden önce akustik ve yangın kontrol etmeye yönelik sistem ve ürünler geliştirmek üzere araştırma geliştirme alanında çalışmıştır. Şu an Saint Gobain Grubunda metal profiller, sistemler ve konut segmentinden sorumlu Küresel Ürün Pazarlama Müdürüdür. Müşteri ihtiyaçlarını anlama konusundaki ciddi deneyimi, yeni ürün geliştirme çalışmalarının verimini artırmaktadır. Saint Gobain'deki rolünün yanı sıra İç Mekan Uzmanları Birliği'nin de başkanlığını yürütmektedir. Bu birlik Birleşik Krallıktaki iç mekan uygulamalarında faaliyet gösteren üretici, distribütör, uygulama ve kurulum yapan firmaları temsil eden bir ticari dernektir. Birlik, Birleşik krallıkta 4,3 milyar Sterlinlik bir sektör olan Commercial Interior Fit Out (Ticari iç mekan uygulamaları) sektöründe faaliyet gösteren ve pazar payının %65'inden daha fazlasını elinde bulunduran 400 firmayı temsil etmektedir.


Jürgen Wowereit
Uluslararası Ticaret Uzmanı, RUG SEMIN Genel MüdürüJürgen Wowereit, Batı ve Kuzey Afrika'da, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da uzun süreli faaliyetlerde önde gelen pozisyonlarda 30 yıllık uluslararası deneyim sahibi, Fransa'daki "Ecole Nationale de Commerce International" dan mezun olmuş uluslararası ticaret uzmanıdır. Kariyerine Alman Thyssen-Group'un, Cezayir'deki sanayi projelerini denetleyen proje yöneticisi olarak başlamış, 8 senede Thyssen Nijerya'nın genel müdürü olmuştur. Bu görevinden sonra Amerika'da bir süre görev yapmış ve ardından Brüksel'deki Avrupa merkez ofisine genel müdür olarak atanmıştır. Şu anda, inşaat sektörü kimyasallarının başlıca üreticisi Semin Fransa grubunun parçası olan Almanya'daki RUG SEMIN GmbH genel müdürüdür. Bu firma inşaat sektöründe kuru duvar sistemleri için dünyanın önde gelen müdahale kapakları üreticisidir.

Kubilay Büyüklü
Yüksek Mimar, Rigips Teknik Pazarlama Birim Yöneticisi1973 İstanbul doğumlu olan Kubilay Büyüklü, 1996 yılında YTÜ Mimarlık Fakültesi lisans eğitiminden sonra 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Mimari proje ofislerinde projelendirme ve saha tecrübesinden sonra, 2002-2009 yılları arasında İzocam A.Ş. Teknik Pazarlama Departmanında ve 2009-2012 yılları arasında Ursa Isı Yalıtım San. ve Tic. A.Ş.'de Bölge Yöneticiliği görevinden sonra  Mart 2012 tarihinden itibaren Saint-Gobain Rigips Alçı San. ve Tic. A.Ş.'de Teknik Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Pazar analizleri, bayi yönetimi, Mimarlar Odası, İzoder ve Alçıder Teknik Komiteleri, Üniversiteler, Bakanlıklar ve STK'lar olmak üzere çeşitli eğitim ve organizasyonlarda yer almıştır. Yapı fiziği alanında akustik düzenleme, yangın güvenliği, ısı ve ses yalıtımı konuları olmak üzere çalışmaları bulunmakla birlikte, yayınlanmış 23 adet makalesi bulunmaktadır. Evli ve bir kız çocuk babası olan Kubilay Büyüklü İngilizce ve Almanca konuşmaktadır.
 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :