Adalar Sorunlarını Masaya Yatırıyor

mimarizm.com / 27 Nisan 2016
Adalardaki ulaşım sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerilerini tartışmak üzere Adalar Kent Konseyi Ulaşım Çalışma Grubu, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler (Sürdürülebilir Ulaşım Derneği) işbirliğinde bir çalışma gerçekleştiriyor.

Çalışmanın ilk aşamasını oluşturan “Sürdürülebilir Ulaşım Çalıştayı Halk Katılım Toplantısı”nda başta Adalılar olmak üzere tüm katılımcıların talep ve görüşlerinin tespit edilmesi planlanıyor. Bu amaçla, 30 Nisan 2016 Cumartesi günü 14.00’de Büyükada Çınar Meydanı Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi'nde, İstanbul Adalar ilçesinde süregelmiş olan deniz ve kara ulaşımına yönelik sorunların tespiti ve önerilerin görüşülebilmesi için geniş katılımlı büyük bir toplantı yapılacak.

“Sürdürülebilir Ulaşım Çalıştayı Halk Katılım Toplantısı” kapsamında ele alınacak konu başlıkları; Adalara deniz yolu ile ulaşım ve bu ulaşımın güvenliği, Adalar arası ulaşım, tarife ve ücretlendirme, iskeleler, günübirlik Ada ziyaretçileri, faytonlar, bisikletliler, motorlu ve elektrikli araçlar, park ve rekreasyon alanları, yürüyüş parkurları, trafiğe kapalı alanlar ve trafik denetimi olarak belirlenmiş.

İstanbul’da yaşayanların nefes alıp, doğayla buluştuğu Adaların ulaşım sorunlarını hep birlikte çözmek için, Adalılar halkın desteğini ve çalıştaya katılımını bekliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :