Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Doğan Hasol Söyleşisi

mimarizm.com / 08 Aralık 2015
YEM Yayın'ın 2014 yılından bu yana düzenlediği YEM Yayın Söyleşiler Dizisi kapsamında gerçekleştirilecek olan "20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı" söyleşisinde Doğan Hasol, Bolu'da mimarlık dünyası ile buluşuyor. 

Kuruluş amacı mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmak, düşünsel ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlamak olan ve 1973 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemizin mimarlık yayıncılığı alanında önemli bir yere sahip olan YEM Yayın, başta üniversite öğrencileri ve akademisyenler olmak üzere konuya ilgi duyan herkesin katılımına açık olarak düzenlediği YEM Yayın Söyleşiler Dizisi'nde bugüne kadar Mimar Cengiz Bektaş, Prof. Doğan Kuban, Mimar Murat Germen ve Prof. Dr. Reha Günay'ı konuk etti.

Türkiye mimarlık camiasının değerli isimlerinden Doğan Hasol ile devam eden söyleşiler bu kez, 20. yüzyıl Türkiye'sinden seçkin mimarlık örneklerini ve dönemin mimarlık akımlarını konu alıyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde gerçekleşecek söyleşide Hasol, genç mimar adayları ile 19. yüzyıl sonlarından günümüze uzanan süreçte Türk mimarlığına damgasını vuran mimari yönelimlerin gelişim öyküsünü paylaşacak.

"20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı" başlıklı söyleşi, 16 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 14:00'te Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Ana Bina Seminer Salonu'nda izlenebilir.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :