9. Avrupa Tasarım Konferansı

mimarizm.com / 15 Mayıs 2015
Avrupa Tasarım Konferansı İstanbul'da


Avrupa Tasarım Organizasyonu tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde düzenlenen Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni'nin dokuzuncusu, 23 Mayıs Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleştirilecek. Tüm gün sürecek etkinliklerle İstanbul, Avrupa'nın seçkin tasarımcılarının buluşma noktası olacak.


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'nde 11.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek Avrupa Tasarım Konferansı kapsamında, Avrupa'nın grafik tasarım alanında önde gelen isimleri ve yıldızı parlayan tasarımcıları dinleyicilere tecrübelerini aktaracak. Konferansın ardından saat 18.00'da başlayacak ödül töreninde, grafik tasarım, illüstrasyon ve dijital medya alanlarında verilecek ödüller sahiplerini bulacak.

9. Avrupa Tasarım Ödülleri'ne İzlanda'dan Yunanistan'a, Portekiz'den Rusya'ya 35'ten fazla ülkeden yapılan 1000'i aşkın başvuru tasarım endüstrisiyle ilişkili basın mensuplarından oluşturulmuş bir jüri tarafından değerlendirdi. Sunuculuğunu komedyen Bob Maclaren'in üstleneceği ödül töreni, Sait Halim Paşa Yalısı'ndaki gala yemeği ve parti ile devam edecek.

9. Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni, Avrupa Tasarım Organizasyonu tarafından, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliği, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleştiriliyor. Avrupa Tasarım Ödülleri, önceki yıllarda Atina, Stockholm, Zürih, Rotterdam, Vilnius, Helsinki, Belgrad ve Köln'de düzenlenmişti.

Avrupa Tasarım Konferansı

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) Başkanı Umut Südüak'ın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Tasarım Konferansı, 23 Mayıs Cumartesi günü 11.00-17.00 saatleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'nde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen tasarım ajansları ve ofislerini bir araya getirecek.

Konferansta bir start-up başarısı olan Airbnb'nin markalaşma sürecinden, Norveç'in yeni banknotlarının tasarımına farklı olgular, tasarımcıları ve yaratıcıları tarafından izleyicilerle paylaşılacak. İstanbul'dan öne çıkan tasarım ofisleriyle birlikte ismi yeni duyulmaya başlayan tasarımcılar da kentteki tasarım ortamı hakkında ipuçları verecek. Pınar Akkurt, Aslı Altay, Ulaş Eryavuz, İlkay Gürpınar ve Cüneyt Özalp'ın konuşmacı olacağı kapanış panelinin moderatörlüğünü ise İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova üstlenecek.Avrupa Tasarım Konferansı'nın katılımcıları ise şunlar:

- Mimarlık, peyzaj, iç mimarlık ve marka kimliği alanlarını birleştiren Norveçli tasarım firması Snøhetta
- Tasarımlarını insan etkileşimi ve izleyici katılımı üzerinden kurgulayan Hollandalı tasarım ofisi Trapped in Suburbia
- Tasarımcı Ben Wright ve Paul Stafford tarafından 2009 yılında kurulan, San Fransisco ve Londra'da ofisleri bulunan marka ve tasarım ajansı Design Studio
- Eduardo Aires tarafından kendi kenti Porto'yu bir marka olarak ele alan ve 1995 yılında kurulmuş olan White Studio
- Reklamcılık, multimedya ve internet sitesi tasarımı gibi farklı alanlardaki projelerle tanınan Avusturyalı yenilikçi ikilisi Screenagers
-
Türkiye'den farklı yeteneklerle kurulmuş disiplinlerarası bir ağ olan FedErAtion
- Uluslararası üne sahip, geniş bir yelpazede projeler üreten, farklı güçlüklerle mücadele etmeye deneyimli bir ofis Antilop.


Stüdyo Yürüyüşleri

Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni kapsamında ayrıca Karaköy-Beyoğlu ve Nişantaşı-Akaretler bölgelerinde Stüdyo Yürüyüşleri gerçekleştirilecek.

22 Mayıs Cuma günü saat 14.00'da başlayacak yürüyüşlerde, Avrupa'nın farklı köşelerinden gelecek tasarım profesyonelleri ile birlikte, kentin çekim merkezlerinde yer alan tasarım ajansları ve stüdyolarına ziyaretler yapılacak.

Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni'nin biletleri Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alınabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.  


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :