6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni YEM’de

mimarizm.com / 25 Ekim 2010
6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni YEM’de

Genç tasarımcılara mobilya sektöründe kariyer olanakları sunan 6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda final için geri sayım başladı. Türkiye'nin en büyük 35 mobilya markasının üyesi olduğu Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni, 2 Kasım 2010 Salı akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleşecek. Firma sahiplerinin de hazır bulunacağı tören, genç tasarımcılar ile sanayicileri bir araya getirecek.

Genç tasarımcıların mobilya sektöründe iş ve staj olanakları yakalamasını sağlayan ya da yeni tasarım ofislerinin kurulmasına önayak olan yarışmada, 51'i "Engelliler için ev mobilyası tasarımı" kategorisinde olmak üzere  352 proje yarışıyor.

Ev yaşamına yönelik fonksiyonel ve özgün mobilya tasarımlarının ödüllendirileceği törende, toplam 104 bin TL'lik para ödülü verilecek. Ödüllü tasarımların sahipleri para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanaklarına kavuşacak, tasarımlarının tescil hakları korunacak, yurtdışı fuarlara MOSDER himayesinde katılım ve İMOB'da özel alanda ürün sergileme imkanı kazanacaklar.

Ebru Akel'in sunuculuğunu yapacağı gecede, sanayici, profesyonel tasarımcı, akademisyen, iç mimarlık, endüstriyel tasarım ve mobilya dekorasyon bölümlerinden öğrenciler ile mobilya ve ev dekorasyonuyla ilgili çevreler bir araya gelecek.


2009 yılı kazananları, YEM'de düzenlenen ödül töreninde


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :