Zıt

mimarizm.com / 15 Şubat 2022
Kirkor Sahakoğlu'nun “Zıt” sergisi 5 Mart’a kadar Galeri Siyah Beyaz'da izlenebilecek.

İsimsiz, 2015 Kağıt üzerine karışık teknik, 70x100 cm

4 Şubat 1984 tarihinde kurulan Galeri Siyah Beyaz, 38’inci yaşını Kirkor Sahakoğlu’nun “Zıt” isimli sergisiyle kutluyor. Sanatçı, 5 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek bu sergi ile Ankaralı sanatseverlerle ilk kez buluşacak.

Kirkor Sahakoğlu, bu sergisinde birbirine tezat oluşturan fikir ve kavramları bir araya getiriyor. Bu düşünce ve kavramların önce çatıştığı sonra birliktelik oluşturduğu eserleri rastlantısal bir şekilde bir araya geliyor. Sahakoğlu, farklı renk paletlerinde boya katmanlarının üç boyutlu ve plastik etkisinin öne çıktığı soyut resimlerinden oluşan sergiyi ‘’Siyah ile beyaz, soğuk ile sıcak, bilinç ile bilinçaltı veya kurgu ile rastlantısal kadar ‘zıt’ fikirlerin korkmadan, öylesine, her şeyi kendi akışına bırakıp o muhteşem birlikteliğe kavuştuğu bir sentez bu.’’ sözleriyle anlatıyor.

Kirkor Sahakoğlu’nun “Zıt” isimli solo sergisi 5 Mart 2022 tarihine kadar Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

İsimsiz, 2018 Kağıt üzerine akrilik, 51x51 cm

*

Kirkor Sahakoğlu Hakkında

İstanbul doğumlu Kirkor Sahakoğlu, Getronagan Lisesi’nin ardından Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Reklam Grafiği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Milano’da Istituto Europeo Di Design’da yüksek lisansını tamamladı. Domus Academy’de bir süre eğitim aldı ve atölyelere katıldı. 1985 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında sanat yönetmenliği ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. 2010 yılından bu yana serbest çalışan, ajanslara ve kuruluşlara danışmanlık yapan Sahakoğlu, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü’nde ders veriyor. Çeşitli üniversitelerde seminerler ve atölyeler düzenliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :