‘Farazi’ Sergisi 10 Gün Daha Taksim Sanat'ta

mimarizm.com / 11 Mart 2022
Taksim Sanat'ta 20 Mart tarihine kadar ücretsiz olarak ziyarete açık olacak ‘Farazi’ isimli sergi; resim, heykel, seramik, dokuma, video art, dijital art, ses ve eser enstalasyonlarına ev sahipliği yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KÜLTÜR AŞ’nin İstanbulluları özel seçkilerle buluşturduğu Taksim Sanat, 2022 sezonunu ‘Farazi’ ile açtı. Sanat Yöneticisi Meriç Aktaş Ateş’in küratörlüğünde gerçekleşen sergi, 20 Mart 2022 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

‘Farazi’de birbirinden bağımsız 18 sanatçının eserleri, sanatçıların varsayımlara nasıl tanıklık ettiklerini esas alıyor. Deneyimleme, içselleştirme ve farazileştirme izleyici ile eser arasında kurulan temasla hayat buluyor.

18 Sanatçı

Bahar Oskay Artam, Bengisu Bayrak, Beyza Boynudelik, Eda Emirdağ, Fırat Engin, Fırat Neziroğlu, Kerem Topuz, Maartiz, Melike Kılıç, Merve Dündar, Onur Fendoğlu, Pemra Aksoy, Saliha Yılmaz, Sevim Özyurt, Şevval Konyalı, Tolga Turan, Tuğçe Aytürk, Yeşim Us’un eserlerinin yer aldığı “Farazi” sergisi, Taksim Sanat’ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Açılışa Özel Performans

Sanatçı Fırat Neziroğlu, serginin açılış gününde özel bir performans sergiledi. ‘Hepimiz Biriz’ dokuma performansı ile sergide yer alan tüm sanatçılar çeşitli renklerdeki yün iplikler ile bir fiziki dokuma tezgahı oluşturdular.  İnsanları bir arada tutan bağlar temsil edildi.

Sanat Yöneticisi ve Sanatçılar ile “Farazi” Sergi Turu

Sergi kapsamında Sanat Yöneticisi Meriç Aktaş Ateş’in ve sergide yer alan sanatçıların eşliğinde haftalık sergi turları düzenlenecek. Eserlerin tek tek yorumlanacağı tur ile katılımcılar sergide farklı deneyimler yaşayacak. 19, 26 Şubat ve 5 Mart’ta sınırlı kapasitede gerçekleştirilecek sergi turlarına kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :