Yaktaş'tan “İnsansı Tasarımlar” Sergisi

mimarizm.com / 14 Kasım 2016
3. İstanbul Tasarım Bienali "Yaratıcı Mahalleler" programı kapsamında insana dair hikâyeleri olan tasarımları showroom’unda biraraya getiren Yaktaş, zemin kaplama ürünleriyle tasarımın birlikteliğini vurguluyor. 

Zemin kaplama çözümleriyle önemli projelerde mimarların yanında olan Yaktaş, tasarıma verdiği önemi yeni sergisinde bir kez daha öne çıkarttı. Firma, Levent’teki showroom’unda yer alan sergide insana dair hikâyeleriyle ilişkilendirdiği masa, iskemle, koltuk, askılık, aydınlatma, sehpa gibi endüstriyel ürünleri bir enstalasyonla biraraya getirdi.

İnsanın var olmak ve var etmek için ihtiyacı olan kavramlar üzerine kurulu sergide, izleyiciler, Yaktaş Zemin Çözüm Merkezi’nin farklı mekânlarında estetik, işlevsellik, iletişim, akış, esneklik, rahatlık, oyun, eğlence, enerji, korunma, geometri, aşk, müzik, ritim, sağlık, destek, güven, keyif gibi insansı kavramları deneyimliyor. 

Yaktaş, İnsansı Tasarımlar

8 tasarımcı 12 ürünüyle Yaktaş Showroom’da 

"İnsansı Tasarımlar" adlı sergide Kerem Ariş (Uniqka), Yasemin Artut (Roka Design), Tanıl Çokşenim, Feza Ökten Koca (Elips Tasarım), Aslı Kutluay, Peter Opsvik (Varier - Nordist), Ayşe Ören ve Ozan Sinan Tığlıoğlu'nun (Tuna Ofis) tasarımları yer alıyor.

Sergide; ideoloji çatışmalarını sorgulayan, dans eden, heykelsi askılıklar, öneri, fikir ve eleştiri kutusu, insan iskelet sistemine öykünen, kullanıcının hareketlerini takip eden, tasarımında tıp doktorlarıyla çalışılmış ikonik koltuklar, oyun oynayan puflar, anneyi ve çocuğunu sembolize eden, insan vücuduna gönderme olarak tasarlanmış fütürist aydınlatmalar, duygularımızı, mantığımızı yansıtan sehpalar gibi ilginç tasarımlara rastlamak mümkün.

Yaktaş, İnsansı Tasarımlar

Yaktaş, İnsansı Tasarımlar

Yaktaş Zemin Çözüm Merkezi, 2017 boyunca farklı etkinlik serileriyle yapı profesyonellerini ağırlayacak

Yaktaş yeni yılda sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak ve tasarımı her yönden ele alacak etkinlikleriyle Levent’teki showroom’unda mimarları, iç mimarları, tasarımcıları ve yapı profesyonellerini biraraya getirecek. Projelere bütüncül zemin çözümleri sunan Yaktaş, sektöre katkı sağlayacak ve iş ortamını geliştirecek buluşmaları da misyonunun bir parçası olarak adlandırıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :