Torafu Architects, "Airvase" Sergisi ile İstanbul'da

mimarizm.com / 08 Haziran 2011
Torafu Architects, "Airvase" Sergisi ile Haaz'da

Bu sene Milano Tasarım Haftası'nın en çok konuşulan isimlerinden biri olan ve ses getiren sergileriyle tasarım dünyasının ünlü isimleri arasında yer alan Torafu Architects, "Airvase" sergisi ile İstanbul'un ilk tasarım galerisi Haaz Art&Design Gallery'yi yaz renkleriyle canlandırıyor.

Şekilden şekle giren rengarenk vazolardan oluşan bir enstalasyon ile Haaz Art&Design Gallery'de hayat bulan sergi, "Airvase" isimli vazolardan oluşuyor. Airvase, havayı içine alan file şeklinde çok fonksiyonlu bir vazo olmasının yanı sıra isteğe göre saksı, mumluk, şarap şişesi kılıfı ya da bir hediye paketi olarak da kullanılabiliyor.

 

2004 yılında Koichi Suzuno ve Shinya Kamuro tarafından kurulan Torafu Architects, tasarıma getirdikleri mimari yaklaşımlarıyla tanınıyor. İstanbul'un ilham veren bir şehir olduğunu söyleyen Shinya Kamuro, bu muhteşem şehre, özel bir sergi ile gelmek istediklerini ve Haaz Art&Design Gallery'nin kurucusu Murat Patavi ile Milano'daki gösterileri sırasında tanıştıklarından beri, bu heyecan verici tasarım üssünde gerçekleştirecekleri sergi için çalıştıklarını dile getirdi.


Koichi Suzuno ve Shinya Kamuro


Torafu Architects'in "Airvase" isimli sergisi, 7 Haziran 2011 Salı akşamı itibariyle 3 hafta boyunca ziyarete açık olacak.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :