Teras Sergileri 'Ufuk Hattı' ile Sürüyor

mimarizm.com / 16 Haziran 2015
Teras Sergileri 'Ufuk Hattı' ile Sürüyor


ön planda: Mahmut Aydın, Tahakküm, 2015
foto: Kayhan Kaygusuz


Elgiz Müzesi, Maslak'ta heykelsi binaların arasında etkileyici bir görsellik sergileyen Teras Sergileri'nin yedincisini ‘Ufuk Hattı' teması ile sanatseverlere sunuyor. Bu seneki teras sergisinin geniş tematik çerçevesinde ufuk açan işleri olan dört farklı kuşaktan 34 sanatçıyı bir araya getiriyor.

Heykeltıraşların başvurularını değerlendiren Danışma Kurulu; Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz'den oluşuyor.

Bu sene misafir kurul üyesi olarak AICA Türkiye Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi'nin kültür-sanat editörü Evrim Altuğ katılıyor. Sergi kataloğunda, dünya heykel sanatının konumu ve Teras Sergileri'nin Türkiye heykel sanatının gelişimine desteği Haşim Nur Gürel ve Evrim Altuğ tarafından ele alınıyor.‘Ufuk Hattı' teras sergisinde birçok malzemeden oluşan heykellerin sanatçıları ise; Yıldırım Alp Alanbay, Ufuk Aldemir, Sercihan Alioğlu, Tanzer Arığ, Mahmut Aydın, Ayşe Sultan Babayiğit, Uğur Cinel, Tuba Coşkun, Sibel Çetin, Bülent Çınar, Hakan Çınar, Hasan Çimenci, Bahadır Çolak, Halil Daşkesen, Cemre Demirgiller, Şahin Domin, Ümit Turgay Durgun, İpek Evitan, Songül Girgin, Güler Güçlü, Eren Güler, Başak İşbilir, Sevgi Karay, Hayri Karay, Zeynep Köse, Emre Rebil Özçaylan, Ahmet Özparlak, Francesco Panceri, Çağdaş Sarı, Ergin Soyal, Caner Şengünalp, Carole Turner ve Adem Ünlü.soldan sağa: Carole Turner, Sesler, 2015; Ayşe Sultan Babyiğit, Sineklerin Krallığı, 2011-2015.
foto: Kayhan Kaygusuzön planda: Sevgi Karay, Ufuk Hattında Nuh'un Gemisi, 2015.
foto: Kayhan Kaygusuz


Sanat eserlerinden ve sanatçılardan aldığı ilham ile gözlük tasarımlarını şekillendiren İtalyan gözlük markası Persol'ün de sponsorlar arasında olduğu sergi, 16 Haziran - 7 Kasım 2015 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :