"Teras Sergileri <40" İkinci Senesinde...

mimarizm.com / 12 Temmuz 2013
Teras Sergileri <40

Elgiz Müzesi, Maslak'ta heykelsi binaların arasında etkileyici bir görsellik sergileyen 1500 metrekarelik açık hava sergi mekanında Teras Sergileri serisine devam ediyor. Belli bir fikir veya tema çerçevesinde oluşturulmayan bağımsız serilerde sanatçıların yaş aralığı referans alınıyor.

                     

2012 senesinde başlatılan ve 40 yaş altı heykeltıraşların yapıtlarını içeren Teras Sergileri'ni gelenekselleştirme kararı alındı. 40 yaş altı heykeltıraşların müracaatlarını değerlendiren Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz'den oluşan Danışma Kurulu'na bu sene Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers'ın misafir üye olarak katılımıyla sergi uluslararası bir boyuta taşındı.

Ayazağa rüzgarına meydan okuyan yapıtlar olağandışı bir espasta bir arada görülebilir. Gökdelenlerin gölgesinde ziyaretçiler sanatı farklı bir köşeden izleyebilirler.


Önde sağda: Dağhan Yürürler, Aydınlık ve Karanlığın Ayrışması, 2011.
Foto: Kayhan Kaygusuz.Soldan sağa: Tuğçe Yücetürk, Praying Mantis, 2013. / Malik Bulut, Düşlerin Bağı, 2005. / Tuğberk Selçuk, Naçizane David, 2013.
Foto: Kayhan Kaygusuz.

Çağdaş sanatın çok çeşitli boyutlarında dinamik bir yeni sezon programı hazırlayan Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi , Teras Sergileri ile sanatseverleri güncel ve çarpıcı örnekleriyle heykel ile buluştururken, İstanbul'daki tek değişen açık hava sergi alanı ile de farklı bir sanat durağı sunuyor.

2013 Teras Sergileri <40 sergisi için 27 heykeltıraşın işleri sergilenmeye hak kazandı.

Katılımcılar:
Ahmet Özparlak, Arif Çekderi, Aşan Akın, Aynur Öztürk, Bahadır Çolak, Caner Şengünalp, Çağdaş Erçelik, Çayan Yılmaz, Dağhan Yürürler, Derya Özparlak, Dilşad Akçayöz, Esra Sağlık, Ezgi Sönmez, Kağan Toros, Malik Bulut, Nermin Ülker, Onur Kaçmaz, Pınar Yılmaz, Serdar Kaynak, Seval Şahin, Tanzer Arığ, Tuğba Özbağkıran, Tuğberk Selçuk, Tuğçe Yücetürk, Uğur Çakı, Ümit Turgay Durgun ve Zeynep Birced.


Önde solda: Çağdaş Erçelik, Kral Übü, 2013.
Foto: Kayhan Kaygusuz.

"Teras Sergileri <40", 05 Temmuz - 2 Kasım 2013 tarihleri arası ziyaret edilebilir.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :