Roma MAXXI'de "Istanbul: Passion, Joy, Fury" Sergisi

mimarizm.com / 06 Kasım 2015
Doğu ve batı dünyaları arasında köprü olarak görülen günümüz Türkiye’sinin dinamikleri, geçirdiği değişimler ve kültürel beklentilerine değinen "Istanbul: Passion, Joy, Fury" sergisi, 11 Aralık'ta Roma, MAXXI'de açılıyor.

Memed Erdener, Rose Garden

Hou Hanru, Ceren Erdem, Elena Motisi ve Donatella Saroli küratörlüğünde gerçekleşecek ISTANBUL: PASSION, JOY, FURY sergisi, doğu ve batı dünyaları arasında bir köprü olarak görülen günümüz Türkiye’sinin dinamikleri, geçirdiği değişimler ve kültürel beklentileri konularına değiniyor.

Gezi'den sonrası mercek altında

Roma'daki 21. Yüzyıl Çağdaş Sanat Müzesi - MAXXI'de gerçekleşecek sergi, Gezi Parkı protestolarından başlayarak, beş önemli tema üzerinde duruyor: Kentsel dönüşüm, politik çatışmalar, yaratıcı üretim modelleri, jeopolitik öncelikler, umut.

Sanatçı ve mimar işleri bir arada

48 sanatçı ve mimarın katılımıyla gerçekleşecek sergide, Rampa’dan Vahap Avşar ‘Arguvan'a Yol’ videosu; Hera Büyüktaşçıyan ‘In Situ’ yerleştirmesi; Nilbar Güreş ise ‘Ziyaretçi ve Bahçedeki’, ‘Webcam Sex; Voyeur’, ‘Kendi Kendinin Kızlığını Bozma’ kolajları; Çırçır serisinden ‘Toplanma’ ve ‘Ön Balkon’,; ‘TrabZONE serisinden ‘Başüstü’ fotoğrafları, ‘Sapatão’nun Gülü’, ‘Çeyiz’ ve ‘Doğal Rakip (Pembe-Yanardöner)’ yerleştirmeleriyle yer alacak. 

Nilbar Güreş, 2014, Rose Of Sapatao / foto: Marcos Gorgatti

Hera Büyüktaşçıyan, In Situ

Davetli sanatçılar / mimarlar: 
Hamra Abbas, Can Altay & Jeremiah Day, Halil Altındere, Emrah Altınok, Architecture For All (Herkes İçin Mimarlık), Volkan Aslan, Fikret Atay, Atelier Istanbul: Arnavutköy, Vahap Avşar, İmre Azem & Gaye Günay, Osman Bozkurt, Angelika Brudniak & Cynthia Madansky, Hera Büyüktaşçıyan, Antonio Cosentino, Burak Delier, Cem Dinlenmiş, Cevdet Erek, İnci Eviner, Extrastruggle, Nilbar Güreş, Ha Za Vu Zu, Emre Hüner, Ali Kazma, Sinan Logie & Yoann Morvan, Networks of Dispossession, Nejla Osseiran, Ceren Oykut, Pınar Öğrenci, Ahmet Öğüt, Didem Özbek, Şener Özmen, PATTU, Didem Pekün, Zeyno Pekünlü, Mario Rizzi, Sarkis, SO?, Superpool, ŞANALarc, Ali Taptık, Serkan Taycan, Cengiz Tekin, Güneş Terkol, Nasan Tur.

"Istanbul: Passion, Joy, Fury" sergisi, 1 Mayıs 2016 tarihine kadar Roma, MAXXI'de izlenebilir.

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :