Proje Dikdörtgen Sergisi Yapı-Endüstri Merkezi'nde

31 Ekim 2008
Proje Dikdörtgen Sergisi Yapı-Endüstri Merkezi'nde

Hakkı Yırtıcı
ve İlke Tekin'nin yürütücülüğünde gerçekleştirilen "Proje Dikdörtgen" Atölye Çalışması'nın 17 adet projesi 25 Kasım – 2 Aralık 2008 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi'nde sergilenecek.

13 – 29 Haziran 2008 tarihleri arasında yürütücülüğünü Hakkı Yırtıcı ve İlke Tekin'in yaptığı Proje Dikdörtgen Atölye Çalışması'nın mimar, içmimar, endüstri tasarımcısı ve sosyal bilimlerden oluşan 32 katılımcısının ürettiği 17 adet proje 25 Kasım – 2 Aralık 2008 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi'nde sergileniyor.

Sergi kapsamında gerçekleştirilecek olan "Mimarlık Eğitimi ve Neoliberalizm" başlıklı tartışmaya ise İhsan Bilgin, Veysi Tamer Kondu, Nevzat Sayın, Uğur Tanyeli, Hakkı Yırtıcı ve Ferhan Yürekli panelist olarak katılıyor.

Kişisel beğeniler üzerinden tüketimi sürekli uyarmak üzerine kurulu olan çağdaş kapitalizmin ekonomi mantığının yarattığı anomalinin gündelik hayatı içeriksizleştirmesi ve bunun yarattığı entelektüel tembelliğin de beşeri bilimlerdeki üretimi eğlenceli bir kültürel incelemeler oyununa dönüştürmüş olması serginin üst sorun alanını oluşturuyor.

Garanti Galeri, Osmanlı Bankası Müzesi ve Yapı-Endüstri Merkezi 'nin desteği ile gerçekleştirilecek olan sergide tasarım atölyelerinde idealize edilmiş gerçekdışı kullanıcılar için programlar üretildiği, merkez ve hakim ideolojiyi yeniden üreten proje konuları üzerinden yapay tartışmalar yapıldığı ve bu şekli ile mimarlığın bir biçimler oyununa indirgenerek, çarpıcı form ve sunum tekniklerinin mimarlığın öz bilgisinin önüne geçtiğinin altı çiziliyor.

Sergi, Yapı-Endüstri Merkezi'nde Pazar hariç her gün saat 10.00–18.00 arasında ziyarete açık olacak.

Panel:

Mimarlık Eğitimi ve Neoliberalizm
Tarih: 29 Kasım 2008, 16:00
Katılımcılar: İhsan Bilgin, Veysi Tamer Kondu, Nevzat Sayın, Uğur Tanyeli, Hakkı Yırtıcı, Ferhan Yürekli
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :