PİLEVNELİ x KÖNİG I KAPLANKAYA

mimarizm.com / 09 Temmuz 2021
PİLEVNELİ'nin Kaplankaya Clubhouse’ta KÖNİG iş birliği ile gerçekleştireceği proje, 10 Temmuz 2021 itibarıyla izleyiciyle buluşuyor.

PİLEVNELİ, KAPLANKAYA’da, temmuz - ekim ayları arasında yeni bir proje gerçekleştiriyor.

PİLEVNELİ, yaklaşık altı aylık bir hazırlık aşamasının ardından başlayan proje kapsamında, İspanyol mimarlar Carlos Ferrater ile Borja Ferrater tarafından tasarlanan ve yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik alana sahip olan KAPLANKAYA Clubhouse’ta önemli sergilere imza atacak. Eşsiz bir mimariye sahip bu yapıda gerçekleşecek ve güney sahillerinde bir ilk olacak projede Almanya’nın önemli galerilerinden KÖNİG ile iş birliği yapılıyor.

Sergilemelerin ilkinde PİLEVNELİ ve KÖNİG'in temsil ettiği sanatçıların yapıtlarından oluşan bir seçki sanatseverlerle buluşacak. 10 Temmuz’da açılışı yapılacak olan sergide 30’u aşkın ismin son dönem eserleri yer alacak. Sergide, mekanın mevcut mimari özellikleri ve konumu göz önünde bulundurularak, adeta bir koleksiyonerin güneydeki evi kurulacak.

Sergide yer alacak sanatçılar; Ali Elmacı, Andreas Schmitten, Annette Kelm, Anselm Reyle, Arik Levy, Bjarne Melgaard, Bora Akıncıtürk, Camille Henrot, Claudia Comte, Daniel Firman, Daniel Knorr, Defne Tesal, Efsun Erkılıç, Ekrem Yalçındağ, Erdoğan Zümrütoğlu, Erwin Wurm, Esra Gülmen, Friedrich Kunath, Guy Bourdin, Hans Op de Beeck, Jan Fabre, Jannis Kounellis, Jeppe Hein, Jeremy Shaw, Johan Creten, Jose Davila, Julian Rosefeldt, Katharina Grosse, Kris Martin, Matthias Weischer, Nevin Aladağ, Nobuyoshi Araki, Norbert Bisky, Refik Anadol, Rinus Van de Velde, Serkan Sarıer, Sheila Hicks, Şener Özmen, Tarık Töre, Tatiana Trouvé, Tayfun Serttaş, Tim Kent, Zoé Ouvrier olacak.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :