Mimari Fotoğrafçılık Ödülü’nün On Yılı

mimarizm.com / 14 Haziran 2022
STO, 2012’den bu yana gerçekleşen The Architectural Photography Awards (APA) - Mimari Fotoğrafçılık Ödülü’nü çeşitli kategorilerde kazanmış fotoğrafların yer aldığı bir sergi düzenliyor.

The Architectural Photography Awards (APA) her yıl Dünya Mimarlık Festivali (World Architecture Festival - WAF) kapsamında düzenleniyor. Önde gelen mimarlar ile mimarlık ve tasarım endüstrilerinin temsilcilerinden oluşan bir jürinin yaptığı önseçimden sonra, farklı kategorilerde yer alan eserler WAF delegeleri tarafından oylanıyor ve kazanan sanatçı ve eseri festival kapanış galasında açıklanıyor. 

Bu sene onuncu yıldönümünü kutlayan APA’nın uzun süreli destekçisi ve sponsoru olan STO’nun İstanbul’da düzenlediği özel bir etkinlikte, yarışmada 2012’den bugüne kadar farklı kategorilerde ödül almış olan fotoğraflar sergilenecek. 

Mimarlar, fotoğrafçılar, ilgili branşların öğrencileri ve mimari fotoğrafçılığa ilgi duyan herkesin ziyaret edebileceği sergi; 16 - 22 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu, Passage Petit-Champs, Kat: 1’de gerçekleşecek. Sergi, Pazar hariç her gün saat 12:00-19:00 arası açık olacak. 

Merkezi Almanya’da bulunan ve 95 ülkede yaklaşık 5500 çalışanı ile yapı sektörüne hizmet veren “yapı cephe ve iç mekan kaplama ürünleri” üreticisi STO, dış cephe ısı yalıtım sistemleri (ETICS) alanında global pazar liderleri arasında yer alıyor. Cephelere dönük özgün çözümleriyle, mimari tasarım ve uygulamada geniş seçenekler ve özgürlük alanları sunan Sto, 2012 yılından bu yana da STO Yapı Sistemleri A.Ş. olarak Türkiye'de mimarlık camiası ve yapı sektörüne hizmet vermektedir.

STO olarak, dijital çağda fotografik imajı, bir yandan mimarların çalışmalarının, diğer yandan bu çalışmalarda kullanılan ürünlerimizin kalitesini ve etkisini tanıtmada ve temsil etmede belirleyici olarak görüyor, bu nedenle mimari fotoğrafçılığı desteklemeye önem veriyoruz.

APA 2022 için başvurular 1 Haziran’da başladı. Kazananlar bu yıl 30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleşecek WAF 2022’de açıklanacak. Başvurular APA’nın web sayfasından (www.archphotoawards.com) yapılabilir. Ödül profesyonel fotoğrafçılardan cep telefonu ile çekimler yapmaya ilgi duyan amatörlere kadar herkese açık.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :