Metropolis Heykel + Tasarım Sergisi

mimarizm.com / 24 Kasım 2021
İtalyan Sanatçı ve Tasarımcı Vincenzo Savastano'nun ‘Metropolis’ adını verdiği yeni sanat projesinin çıktılarından oluşan Heykel+Tasarım Sergisi, Goba Art&Design’da 24 Kasım Çarşamba (bugün) başlıyor.

Sınırlı sayıda bir heykel koleksiyonuna sahip “Metropolis” adını verdiği yeni sanat projesini brutalizm, metropoliten mimari ve kentsel öğelerden aldığı ilhamla oluşturan İtalyan Sanatçı ve Tasarımcı Vincenzo Savastano, gelecek nesiller için bir dizi heykelle insana hizmet eden yeşil bir gelecek tasarımının olanaklarını sorguluyor. Sanatçı, bilinen sebeplerle kolaylıkla onaylanan bir tasarım şekli yerine ters yolu seçerek çoğunluğun aleyhine azınlığın sözcülüğünü üstleniyor.

TorreUrbana_Metropolis_V.Savastano_2021

Savastano’nun heykel koleksiyonu hümanizm kültürü çerçevesinde yetişmiş ancak insan ihtiyaçlarını oldukça hiçe sayan zıt gerçeklerle karşılaşan bir bireyin vizyonunu temsil etmekte. İtalyan Sanatçı, 8 senelik İstanbul yaşamı sürecinde yaptığı gözlemler ve deneyimleri, büyük bir kent merkezindeki yaşam kontekstinde insanın gerçek ihtiyaçlarını unutturan spekülatif ve ekonomi eksenli oluşturulmuş yapı çılgınlığının yarattığı dinamikleri, sorguluyor.

Sergi, Goba Art&Design’da 24 Kasım - 11 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

IntreccioUrbano_Metropolis_V.Savastano_2021

*

Vincenzo Savastano Hakkında

İtalyan Sanatçı ve Tasarımcı Vincenzo Savastano, Floransa/ İtalya'da Heykel ve Plastik Sanat Disiplinleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kariyerine kreatif direktörlük alanında başlamıştır. Çalışmalarına 2014 yılında İstanbul'da kurduğu kendi Sanat ve Tasarım stüdyosunda devam etmektedir. İngiliz Tasarım Grubu Habitat ile işbirliği yapan sanatçı, Tasarım Koleksiyonlarını Türkiye Tasarım Haftası'nda ve Milano'daki Tasarım Fuarı HOMI’de Avangart Tasarımcılara ayrılmış bir alanda sergilemek üzere iki kez davet edilmiştir. Çağdaş İtalyan stilinde, sofistike ve seçkin bir tarz arayan bireyler ve şirketler için iç mekan ve mobilya tasarımı yapmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :