Koleksiyon / İstanbul SMD, HAS Mimarlık'ı Ağırlıyor

mimarizm.com / 07 Mayıs 2012
Koleksiyon / İstanbul SMD, HAS Mimarlık'ı Ağırlıyor

Koleksiyon, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) işbirliği ile mimarları ağırlamaya devam ediyor. Erginoğlu&Çalışlar sergisi ile başlayan dizi kapsamında bu kez HAS Mimarlık, çalışmalarıyla Koleksiyon Forum'un konuğu oluyor.

Modern Türk mimarisinin mihenk taşlarından Doğan Hasol tarafından kurulan HAS Mimarlık, projelerini Koleksiyon Forum'da görücüye çıkarıyor.  ASM Konaklama Merkezi

Türkiye'de, BREEAM Yeşil Bina lisanslı değerlendiricisi ve 'Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası' (EDAC) olan ilk ve tek mimarlık firması olan Has Mimarlık; hastaların daha kolay iyileşmesini sağlayan ASM Hastanesi; Türkiye'nin ilk kanıta dayalı üniversitesi olacak ASM Üniversitesi, Basra'nın en büyük hastanesi ve daha birçok projeyle adından bahsettiriyor.


 Büyük Efes Oteli, İzmir


HAS Mimarlık proje sergisi, 8 Mayıs-20 Haziran 2012 tarihleri arasında Koleksiyon Forum'da gezilebilir.


HAS Mimarlık Hakkında
HAS Mimarlık Ltd., çeşitli büyük binaların mimari proje çalışmasının yanısıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız içmimarlık proje ve uygulamaları gerçekleştirmiştir.

Firma, 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü'nü kazanmıştır. Gebze'de gerçekleştirdiği Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Urban Land Institute (ULI) tarafından açılan "2006 ULI Mükemmellik Ödülleri" yarışmasında finalist olmuştur. Aegean Hills projesi, 2007 CNBC Uluslararası Gayrimenkul Ödülü ile Homes Overseas Ödülü altın madalyasına layık bulunmuştur. Ekoyapı projesi ile, World Architecture Community 2008 Ödülü'nü kazanarak, Türkiye'de bu ödülü alan ilk mimarlık firması olmuştur.

HAS Mimarlık Ltd., dünyaca ünlü uluslararası mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates, Inc. ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında, Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında, RMJM ile 2009 yılında başarılı iş ortaklıkları kurmuştur.

HAS Mimarlık Ltd., gerek yatırım, gerekse işlevler açısından üst düzeyde deneyim gerektiren İzmir Büyük Efes Oteli, Hyatt Regency Dushanbe, Cezayir El Aurassi Oteli projeleri ile Anadolu Sağlık Merkezi gibi çeşitli büyük hastane, otel ve ofis binalarının da mimari proje çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Son dönemde, İstanbul Levent'te 168 m. yüksekliğinde bir ofis binasının projeleri Pei, Cobb, Freed&Partners ile birlikte tamamlanmış; ayrıca, Beyaz Rusya'da Minsk'te başkanlık sarayının tam karşısında 5 yıldızlı bir otel projesinin çalışmaları sürmektedir. Basra'da 120 yataklı Shatt al-Arab Hastanesi'nin proje çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.

HAS Mimarlık Ltd., Türkiye'de, BREEAM Yeşil Bina lisanslı değerlendiricisi ve Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası (EDAC) olan ilk ve tek mimarlık firmasıdır.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :