KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi Yaz Sergisi 2018

mimarizm.com / 09 Temmuz 2018
Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, 2017-2018 akademik yılı içinde öğrencileri tarafından hayata geçirilen projeleri "Yaz Sergisi" ile sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Kadir Has Üniversitesi (KHAS) Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Tiyatro ve Mimarlık bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin yıl boyunca yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi 4 Temmuz Çarşamba günü ziyarete açıldı. Açılışa, Kadir Has Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Erdem, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Arzu Erdem serginin çok büyük emeklerle ortaya çıktığını söyledi. Prof. Dr. Erdem, “Burada gördükleriniz fakültemizin 4 bölümünden lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin işleridir. Sergiyi keyifle gezmenizi temenni ediyorum” dedi.

“Bu sergide sadece en iyiler seçilmedi”

Serginin öğrencilerin sene boyunca yapmış olduğu çalışmaların sadece yüzde 10’unu temsil ettiğini söyleyen İç Mimarlık ve Çevre Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sait Ali Köknar; “Bu sergide sadece en iyi şeyler seçilmedi. Acayip, kabahatli olanlar, başarısızlıklar da seçilerek biriktirildi” diye konuştu. 

Sait Ali Köknar

Sergide bütün sınıflardan gelen ‘şeyler’ olduğunu dile getiren Köknar, "Şey kelimesini özellikle kullanıyorum çünkü yapılan işlerin hiçbir etiketi yok. Hangi bölümdeki öğrencinin yaptığı, adları belli değil. Bütün şeyler harmanlanmış vaziyette Sanat ve Tasarım Fakültesi ekolojisi içerisinde dolaşıyorsunuz. Bu sergi bütün sene yapılan ürünlere geriye dönük bakma fırsatı tanıyor. Biz öğretim üyeleri olarak da bunun üzerinde tartışıp, gelecek senelerdeki eğitim programının üzerinde düşünerek yeniden yön tayin edebiliyoruz. Sergiyi gören öğrenciler de yaptıkları işin kıymetli bir şekilde sunulmasına şahit oldukları zaman bir sonraki sene nasıl çalışacakları hakkında, daha profesyonel hissedebiliyor. Bu da öğrencilerin olgunlaşmalarına sebep oluyor. Dolayısıyla bu sergi bizim için çok önemli. Ortaya çıkan sonuçtan çok memnunuz, çünkü emeklerimize değdiğini görüyoruz. Umarım herkes görme fırsatını yakalar.” dedi.

Yaz Sergisi 2018, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde 17 Eylül’e kadar gezilebilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :