HEY! Imaginable Guidelines İstanbul

mimarizm.com / 25 Eylül 2014
Portalı, kart destesi ve sergisiyle "HEY! Imaginable Guidelines", kentleri daha yürünür, yaşanır ve sevilir kılmayı amaçlayan bir ortam paylaşım ortamı...

 

Herkesin kent tasarımında aktif rol almasını sağlamak ve güçlü semt kültürleri yaratmak amacıyla Studio-X ve SANALarc işbirliğiyle kurulan HEY! , ilk girişim olarak İstanbulluların yaratıcı çözümler üretebilecekleri bir araç oluşturuldu: Imaginable Guidelines İstanbul (igi)

 

Imaginable Guidelines İstanbul (igi), İstanbul'un sahip olduğu potansiyeli güçlü paylaşım kültürü aracılığıyla gündeme getirmeyi amaçlıyor. Böyle bir yaklaşım pek çok yenilikçi kentsel tasarıma ilham verebilir. Örneğin kaldırımlar, kamusal hayatı bir dans gibi yapılandırmak üzere şekillenebilir ve kentin rutin hareketliliği bir gösteriye dönüşebilir. Bu doğrultuda zeki ve cesur fikirleri hayata geçirip keyifli sokaklar, zevkle deneyimlediğimiz, merak uyandıran mekanlar ve heyecanla gezindiğimiz mahalleler yaratabiliriz.

SANALarc yaratıcı ekibinden kentsel tasarım uzmanı Alexis Şanal ve editör Semra Horuz rehberliğinde; belediyeler, tasarımcılar, mühendisler, akademisyenler ve sanatçıların uzman bakış açısı ve yaratıcı katkılarıyla gelişen HEY! Imaginable Guidelines İstanbul (igi), herkesi ortak geleceğimiz için düşünmeye çağırıyor.

HEY! (igi) web portalı, 27 Eylül'den itibaren kullanıma ve aktif katkılara açılacak. Kart destesi olarak yayınlanacak olan Imaginable Guidelines İstanbul (igi)'nin bir diğer önemli etabı ise, yine 27 Eylül'de Studio-X İstanbul'da başlayacak sergi.

Altı kategoriye ayrılmış 100'den fazla karttan oluşan oyun, daha yürünür, yaşanır, sevilir bir İstanbul yaratma hedefiyle paylaşıma açık geniş bir veritabanı yaratıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :