"Gündelik Hayatın Mekanını Yeniden Tanımlamak"

mimarizm.com / 27 Nisan 2015
"Gündelik Hayatın Mekanını Yeniden Tanımlamak"

Beyoğlu'nun yeni galerisi Gaia Gallery , "Gündelik Hayatın Mekanını Yeniden Tanımlamak // Redefining The Space Of Everyday Life" adlı üçüncü sergisinde Türkiye ve Bulgaristan'dan sekiz sanatçıyı bir araya getiriyor.Bahadır Yıldız'ın çalışması


Bahadır Yıldız, Cvetan Krastev, Georgi Georgiev Jorrras, Kerem Ozan Bayraktar, Meliha Sözeri, Peter Tzanev, Rada Boukova ve Uğur Çolak'ın eserlerinin yer aldığı serginin eş küratörlüğünü Irina Batkova ve Ezgi Bakçay yapıyor.

Eş küratör Ezgi Bakçay Çolak sergiyi şöyle özetliyor:

"İdeolojinin somut ve doğrudan eleştirisi, ölçeksiz ve tanımlanamaz olan gündelik hayattan, ‘sıradan şeylerin dünyasından' yükseliyor. Bu deneyimler hem sanatı hem de siyaseti yerleşik temsiliyet ilişkilerini sorgulamaya zorluyor. Sanatçılarımız da gündelik hayatın sıradanlığından yola çıkıp, sıra dışı durumlar tasarladı. Yarattıkları baş döndürücü çeşitlilikte duyusal alanlar; kültürel, coğrafi, politik ön yargıları dağıtarak izleyicinin zihninde yeni koordinatları olası kılıyor."                               Georgi Georgiev Jorrras'ın "St Crutch" adlı işi


Bulgar sanatçı/küratör Irina Batkova ise sergiyle ilgili olarak "Bu serginin ardında yatan düşünce, izleyicinin sanatın çeşitli entelektüel alanlar arasında arabuluculuk yapmaya ve yeni anlamlarla konseptler ortaya çıkarmaya yönelik rolü üzerine düşünmesini sağlamak amacıyla ‘sıradan şeylerin dünyası'na görsel bir müdahale sunmak" değerlendirmesinde bulunuyor.

"Gündelik Hayatın Mekanını Yeniden Tanımlamak" sergisi, 7 Mayıs'a kadar İstiklal Caddesi'ndeki tarihi Elhamra Han'ın beşinci katında izlenebilir.

Salı'dan Cumartesi'ye 11:00-19:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olan Gaia Gallery'nin, koleksiyonerlere özel randevu sistemi de bulunuyor.

 


İlişkili Haberler
İlişkili İçerikler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :