Gizil Bir Empati

mimarizm.com / 18 Kasım 2022
“Gizil Bir Empati” sergisi 23 Aralık 2022 tarihine kadar Kasa Galeri'de ziyaret edilebilir.

M. Cevahir Akbaş’ın küratörlüğünü üstlendiği “Gizil Bir Empati” sergisi 8 Kasım - 23 Aralık tarihleri arasında hayvanlarla kurulan iletişimlerin kanıksanmış yönleri yanında görünmeyen, sezilmeyen taraflarının altını çiziyor.

İnsanın aynı sekansta toplumun çeşitli kesimleri ile kurduğu diyaloglar ile birlikte bu serginin önemi hayvanlar ile kurulan iletişim, canlılar ile karşılıklı geliştirilen empati kavramıdır. Evcil ya da vahşi hayvanlar olarak ayrılmadan, insanlığın tüm hayvanlar ile geliştirdiği empatik iletişim bu sergide çarpıcı biçimde ele alınıyor.

İnsan ve hayvanların gizil biçimde kurduğu dostluk ilişkisi, kendiliğinden gelişen yoldaşlık, arkadaşlık bağları disiplinler arası pratiklerde üreten sanatçıların eserleri ile görünür kılınıyor.

Sanatçılar, Bekir Dindar, Edze Ali, Erdem Varol, Naile Kaş, M. Cevahir Akbaş, No More Lies, Şifa Girinci, Özge Akdeniz, Servet Aslan, Sena Başöz, Ozan Atalan, Neval Tarım ve Doğa Ünyaylar hayvanlarla kurulan diyalog sürecini video, fotoğraf, resim, yerleştirme, ses enstelasyonu, çizim, stencil/ graffiti yapıtları üzerinden aktarıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :