"Geçmiş...miş...miş: İstanbul'un Kültürel Katmanları"

mimarizm.com / 10 Haziran 2011
"Geçmiş...miş...miş: İstanbul'un Kültürel Katmanları"


Sultanahmet'teki Nakkaş Sanat Galerisi, 9 Haziran – 19 Temmuz tarihleri arasında, tasarımın duayen ismi Yılmaz Zenger'in "İstanbul'un Kültür Katmanları" isimli sergi ve söyleşi programına ev sahipliği yapacak. Zenger'in "İstanbul'un geçmişine benzetmeler" olarak nitelediği eserler, İstanbul'a sanatçının gözünden bakma imkanı veriyor. 

Türkiye ve yurtdışından önemli sanatçı/tasarımcıları İstanbullular ile buluşturan Istanbul Concept ile düzenlenen etkinliğin küratörlüğünü Işık Gençoğlu üstleniyor. Gençoğlu, Istanbul Concept "Klasikler Sergi Projesi" kapsamında düzenlenen sergi için "Üstad bildiğimiz, gördüğümüz, sözüne duruşuna, yeteneği ve bilgisine inandığımız ve mutlaka imzası kalsın diye direttiğimiz isimler ile özel bir sergi dizini oluşturmak üzere birlikte yola çıktık" diyor.

Zenger ile söyleşi...

Etkinlik kapsamında, Yılmaz Zenger'in imzasını taşıyan, resimden heykele uzanan, yaratıcılıkla yoğrulmuş eserler sergilenecek. Kentin zaman içindeki yansımalarının izini süren sergi, 9 Haziran – 19 Temmuz tarihleri arasında Nakkaş Sanat Galerisi'nde ziyaretçilerle buluşuyor. "İstanbul'un Kültür Katmanları"  sergisine ek olarak 2 haftada bir yapılacak söyleşi programları ile Zenger sanatseverler ile buluşacak. Üniversitelerde ders veren, konferanslar düzenleyen tasarımcıyı ve sanatını daha yakından tanımak için kaçırılmayacak bir fırsat.

Projenin bir başka çarpıcı yönü ise dokumalarla ölümsüzleştirilecek olması... Bu dokumalar büyük bir koleksiyona dönüşsün ve nesiller boyu sergilensin diye, eserlerden bir tanesi, Nakkaş Halı tarafından el emeği göz nuru olarak dokunacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :