Elgiz Koleksiyonu'ndan Yeni Seçki

mimarizm.com / 21 Temmuz 2014
Elgiz Koleksiyonu'ndan Yeni Seçki

Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi'nin süreli sergi alanında dönemsel olarak yenilenen koleksiyon seçkisi, tek bir eser türüne yoğunlaşmaktansa video, fig*üratif tablolar, fotoğraf, heykel ve enstalasyon işlerini bir araya getiriyor. Seçkide David LaChapelle gibi ünlü isimlerin eserlerine rastlamak mümkün...           David LaChapelle, "Uma Thurman"


Seçkide eserleri bir araya gelen sanatçılar şöyle sıralanıyor:

Alex Prager, Alp Tamer Ulukılıç, Azade Köker, Bedri Baykam, Clara Montoya, Çağdaş Erçelik, Çerkez Karadağ, David LaChapelle, David Salle, Eric Fischl, Gilbert & George, Guillermo Mora, İbrahim Koç, İdil İlkin, Julian Opie, Kezban Arca Batıbeki, Liam Gillick, Lisa Ruyter, Luca Zampetti, Luis Vidal, Maren Krass, Mateo Maté, Matthew Monahan, Mustafa Karyağdı, Neriman Polat, Oleg Dou, Peter Bonde, Ray Harris, Sean Henry, Şenol Yorozlu, Tuncay Deniz ve Volkan Diyaroğlu.


Oleg Dou'nun seçkide yer alan "Keçi" adlı eseri, bir insan yüzünün fotografik görüntüsünün bilgisayar programı uygulanarak oluşturulmuş halini sunuyor.           Oleg Dou, "Keçi"


Biçimlendirilmiş özellikler ve boya tabancası ile uygulanmış bir cilt görüntüsü yaratan Dou, ilhamını 19. yüzyıl geleneği olan çocuk cenaze portrelerinden almış. Bir çocuğun üzerine kostüm giydirilerek ince detaylara dikkat edilmiş halini sunan eserde sanatçı, hem cazip hem de rahatsızlık verici görüntüler yaratmayı hedefliyor.


Sergi, 4 Ekim 2014 tarihine kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi'nde ziyarete açık kalacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :