Bir Semte Adını Veren Fabrika: Bomonti

mimarizm.com / 06 Mart 2018
Sahip olduğu zengin tarihi mirasla İstanbul’un en köklü yerleşim yerlerinden biri olan Bomonti, küratörlüğünü Burçak Madran’ın yaptığı Kendine Has Sergi ile Deniz Müzesi’ne konuk oluyor.

İstanbul'un güzide semti Bomonti’nin geçmişten bugüne şehir yaşamına ve sosyal hayata kattığı detayların güçlü bir kurgu ve titiz bir çalışmayla keyifli bir sergiye dönüştüğü, bir semte adını veren fabrika Bomonti’nin Kendine Has Sergisi, 13 Mart - 12 Nisan 2018 tarihlerinde Deniz Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Bomonti Bahçeleri

Müzebilimci ve küratör Burçak Madran’ın danışmanlığında gerçekleşen sergide ziyaretçileri, heyecan verici enstalasyonların yanı sıra sosyal hayatın şekillenmesine yüz yılı aşkın süre önce yön veren Bomonti Bahçeleri ve tarihi mimarisiyle şehir kültüründe önemli yeri olan Bomonti Bira Fabrikası’nın değerli parçalardan oluşan koleksiyonu bekliyor.

Bomonti
Kendine Has Sergisi’nde birçok farklı kültürün bir arada ahenkle yaşadığı ve semt kültürünün temellerinin atıldığı Bomonti’nin tarihine gizemli bir yolculuk sizleri bekliyor. Bir ay sürecek bu özel sergi ücretsiz olarak gezilebilecek. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :