Adnan Arduman’dan Metropol Fotoğrafları: Kapıların Dışında

mimarizm.com / 21 Mart 2017
Dünya metropollerinden “sokak fotoğrafları”nı içeren sergi, 23 Nisan'a dek Schneidertempel Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

Adnan Arduman, 2010-2016 yılları arasında New York, Boston, Paris, Berlin, Münih, Londra, Cape Town gibi dünya metropollerinde çektiği “sokak fotoğrafları”nı Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergiliyor.

Sergide yer alan siyah-beyaz fotoğraflar, Arduman’ın kimi kez mizah unsurunu da kattığı bakışını gösteriyor. Küratörlüğünü Aykut Köksal'ın üstlendiği Kapıların Dışında adlı sergi, 5-23 Nisan 2017 tarihleri arasında ziyarete edilebilir. 

Adnan Arduman, BarselonaBarselona, 2012

Adnan Arduman, BerlinBerlin, 2013

Adnan Arduman, ParisParis, 2014

Sanatçı hakkında:
1953’te İstanbul’da doğan Adnan Arduman, Saint-Benoît Lisesi’nden mezun olduktan sonra Lyon, I.N.S.A.’da makina mühendisliği eğitimi aldı. Kurucuları arasında yer aldığı Açık Radyo’da 1998-2010 yılları arasında “Kayıtsız Kalabilir misiniz?” ve “Odyofilya Sokakları” adlı programların yapımcılığını üstlenen, kurucusu olduğu Timpani Audio’da, 2006 yılından bu yana müzik eksenli etkinlikler düzenleyen Arduman, 2017’de, moderatörlüğünü Aykut Köksal ile birlikte üstlendiği “Hangi Yorum?” adlı etkinliği başlattı. Fotoğraf uğraşına yirmili yaşlarda başlayan Adnan Arduman, 2009’dan beri sokak fotoğrafçılığında yoğunlaşıyor. Kısa öykülerini ve diğer uğraşlarını ise adnanarduman.com’da yayınlıyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :