Açık Stüdyo Günleri 2022'ye Başvurular Uzatıldı

mimarizm.com / 29 Kasım 2021
Sanatçıların ev ve atölyelerinde kendi eserlerini paylaşacağı, bu sene sekizincisi düzenlenecek Açık Stüdyo Günleri'ne başvurular 10 Aralık 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Bu sene 11 - 13 Şubat 2022 tarihleri arasında sekizinci edisyonu gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı bulacak.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2020'de 57 sanatçının 39 atölye ve evi 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili gerek basın gerekse sosyal medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG'yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirdi.

Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir.

Kimler başvurabilir?

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar, Beşiktaş ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur? 

www.openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formu doldurulduktan sonra 5 farklı eser-proje, 3 adet atölye fotoğrafı ve katılımcının profil fotoğrafı eklenerek 10 Aralık 2021´e dek openstudiodays@gmail.com'a gönderilebilir.

Başvuru formu ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :