31 Ekim'de SALT'ta Uzun Perşembe

mimarizm.com / 25 Ekim 2013
31 Ekim'de SALT'ta Uzun Perşembe


SALT Beyoğlu, SALT Galata ve SALT Ulus, her ayın son Perşembe'si saat 22.00'ye kadar açık. Uzun Perşembe'lerde ücretsiz sergi ve bina turları düzenleniyor; SALT Galata'daki kafe ile hem SALT Beyoğlu hem SALT Galata'daki kitapçıda özel indirimler sunuluyor.


Bu ayın Uzun Perşembe'sinde, sanatçı Gülsün Karamustafa'nın SALT Beyoğlu'ndaki sergisi Vadedilmiş Bir Sergi kapsamında saat 19.00'da (Türkçe ve İngilizce) rehberli tur düzenlenecek. Saat 20.00'de Açık Sinema'da, yönetmenliğini Başar Sabuncu'nun, sanat yönetmenliğini ise Karamustafa'nın yaptığı Asılacak Kadın (1986) filmi gösterilecek. Pınar Kür'ün gerçek bir olaya dayanarak yazdığı, aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film, kocası tarafından başka erkeklerle ilişkiye girmeye zorlanan Melek'in hayatını anlatıyor.

SALT Galata'da yer alan Biri, Hiçbiri, Binlercesi sergisinin rehberli turu saat 19.00'da (Türkçe ve İngilizce) başlayacak. Elio Montanari 'nin sergisi, sanatçıların üretim süreçlerindeki konsantrasyon ve tutkuya ışık tutan, tarihsel öneme sahip sergilerin kurulumlarını belgeleyen fotoğraf dizilerini bir araya getiriyor.

SALT Ulus'taki Modern Denemeler 5: Aşı sergisinin rehberli turları saat 19.00 (Türkçe) ve 19.30'da (İngilizce) yapılacak. Saat 20.00'de ise, sergi kapsamında Damocracy (2012) adlı belgesel film gösterilecek. Yönetmenliğini Todd Southgate'in üstlendiği film, Brezilya'daki Belo Monte ve Türkiye'deki Ilısu baraj projelerinin, Dicle ve Xingu nehirlerinin beslediği topraklarda binlerce yıldır varlığını koruyan yerel halk ve kültürler ile yaban hayatına etkilerini konu alıyor.


                              


Uzun Perşembe'lerde ayrıca, SALT Galata'daki kafe ile hem SALT Beyoğlu hem SALT Galata'daki kitapçıda özel indirimler sunuluyor. Yine SALT Galata'da bulunan ve geniş kapsamlı bir kütüphane ile arşivi içeren SALT Araştırma'nın yanı sıra, geç Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemlerinin az bilinen dünyasını yansıtan Osmanlı Bankası Müzesi de saat 22.00'ye kadar açık.


Asılacak Kadın
Başar Sabuncu (1986)
86 dakika
Türkçe; altyazısız

Damocracy
Todd Southgate (2012)
34 dakika
İngilizce, Türkçe, Portekizce
Türkçe ve Portekizce altyazılı


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :