“18. Avrupa Akdeniz Genç Sanatçılar Bienali, Türkiye Seçkisi”

mimarizm.com / 21 Şubat 2017
Sabancı Üniversitesi KASA Galeri’de yeni yılın ilk sergisi, 18. Avrupa Akdeniz Genç Sanatçılar Bienali’nde Türkiye’yi temsil edecek Berna Tonyalı ve Akın Güreş’in işlerinden oluşuyor. 

Avrupa Akdeniz Genç Sanatçılar Bienali’ne Türkiye’den katılacak sanatçılar Sabancı Üniversitesi’nin oluşturduğu komisyon tarafından seçiliyor. Bu yıl 4-9 Mayıs tarihleri arasında Arnavutluk’un Tiran kentinde 18.'si gerçekleştirilecek bienale Türkiye’den gidecek sanatçılar da yine Sabancı Üniversitesi’nin oluşturduğu komisyon tarafından seçildi. 300’den fazla sanatçıyı bir araya getirecek etkinliğin Türkiye seçkisinde, Berna Tonyalı ve Akın Güreş’in çalışmaları yer alacak.

Sanatçıların yapıtları Tiran’dan önce, 1 Şubat - 10 Mart 2017 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi KASA Galeri’de izlenebilecek.

AKIN GÜREŞ, Terk edişAkın Güreş, Terk ediş

Berna TonyalıBerna Tonyalı

Sanatçılar hakkında:

Berna Tonyalı (1983, Trabzon)
Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi, Fen ve Mühendislik Fakültesi, Uzay Bilimleri ve Astrofizik bölümünde tamamladı. 2011 itibariyle resim, fotoğraf ve video enstalasyonları gibi disiplinlerarası araştırmalar yaparak, bu yönde çalışmalar üretmeye başladı.

Akın Güreş (1988, Adaklı)
2010 yılında Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. 2015'te başlamış olduğu Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Tasarım Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. Akın Güreş çalışmalarında, insanın kendi tarihini en iyi hissettiği; yaşanılmış, terk edilmiş, boşaltılmış alanların, yapıların duygusunu yakalama fikrine yöneliyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :